UWAGA!

Płynniej na rynek

 Elbląg, Płynniej na rynek
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Szeregiem problemów związanych z ruchem drogowym na terenie miasta zajęła się w tym roku Miejska Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jednym z nich ma być rozładowanie korków tworzących się przy zjeździe na targowisko miejskie przy ul. Dąbka, za postojem taksówek.

Kwestie z tym związane były omawiane na dzisiejszych (20 maja) obradach Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych. Problem nie jest oczywiście nowy i jest dobrze znany elblążanom. Pisaliśmy o zjeździe na targowisko m. in. niecałe dwa lata temu, gdy jeden z naszych Czytelników wskazywał, że kierowcy przy targowisku na Dąbka "Blokują pas, stoją nawet na przejściu dla pieszych".

  Elbląg, Płynniej na rynek
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Wcześniej w tym miejscu doszło do zderzenia sześciu aut. Od tamtej pory nie zmieniło się jednak nic i w dni targowe Dąbka na omawianym odcinku robi się naprawdę tłoczno.

- W dni targowe jest tam zajęty jeden pas – mówił podczas dzisiejszych obrad komisji Marek Pawlikowski, dyrektor Departamentu Zarząd Dróg. Chcemy (...) doprowadzić do bezpiecznego rozwiązania – podkreślał. Na omawianym odcinku miałoby się więc zmienić oznakowanie.

- Kiedy jest możliwa realizacja tego waszego pomysłu jeżeli chodzi o przeniesienie postoju taxi? Tam zawsze jest w piątek, sobotę problem... - dopytywał przewodniczący obradom radny Krzysztof Konert.

Marek Pawlikowski odpowiedział, że zmian przy targowisku na Dąbka elblążanie mogą doczekać się jeszcze w tym roku.

- To jest główna ulica, duże natężenie ruchu, będziemy chcieli w tym roku (to zrobić - red.) - przyznał dyrektor departamentu. - Prawy pas o długości 90 m podzielimy znakami pionowymi i poziomymi, na przystanek autobusowy 30 m, postój taxi 30 m i pas prawoskrętu - uszczegółowił. Szacowany koszt działań związanych ze zmianą organizacji ruchu (wspomniano tu wcześniej m. in. o hydropiaskowaniu) to ok. 10 tys. zł

Na spotkaniu podkreślano jednak, że realizacja tych i pozostałych planowanych działań będzie jednak zależała od możliwości finansowych miasta...

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kiedy pan Marek Pawlikowski nakaże wyłączenie świateł przy elbląskim sądzie, na Grota Roweckiego. W świetle obecnych regulacji o pierwszeństwie pieszych te wspaniałe światła utrudniają poruszanie się tak pieszym jak i kierowcom. Równie potrzebne są światła dla pieszych na Robotniczej przy banku Millenium i bliziutko nich dla pojazdów na końcu Pocztowej. Nie steruje nimi ruch tramwajów tylko "inna inteligencja" i dzięki temu tak pojazdy jak i piesi mogą sobie postać "na czerwonym" ku chwale instytucji, którą zarządza pan Marek Pawlikowski. Gratulacje ! O marnotrawstwie energii elektrycznej, paliwa i czasu nie ma co wspominać, bo to mały Pikuś... NIEPRAWDAŻ ? !
 • A co mnie to uwno obchodzi panie Ferdku.
 • Coś co w innych miastach trwało by max tydzień w Elblągu 6 miesiecy i nie wiadomo, czy starczy pieniędzy. To jakaś masakra jest w tym miescie. Ludzie tak długo nie żyją, jak wy się zastanawiacie.
 • A kiedy będzie plynniej na Bema / Saperów. Wystarczy wyłączyć światła lub wyregulować dotychczasowe.
 • A co da przemalowanie pasa jak auta stoją koło przejścia? Chyba tylko zrzuci z was odpowiedzialność.
 • Znając życie to się nie da... Pod koniec roku mamy jesień, później zimę. Będziecie sie tłumaczyć że deszcz, temperatura lub śnieg. I tak do tematu wrócimy za rok... Ech szkoda Elbląga
 • Dobry pomysł często nam jeżdżę i w dni targowe jest tam niebezpiecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  Kierowca.(2022-05-20)
 • @GłębokaMyśl - Wyłączenie świateł dla pieszych w obydwu lokalizacjach budżet miasta powinien udźwignąć... Racjonalizację działania tych z Pocztowej... wiadomo, teraz nie ma pieniędzy.
 • Od tego statutowo jest policja, mało tego ma obowiązek reagować na sygnały mieszkańców i kierowców w celu poprawy płynności ruchu w mieście i bezpieczeństwa na drodze, mogą wnioskować o przebudowę ulic czy zmianę organizacji ruchu. Jak widać w Elblągu nic nie robią nie tylko w tym przypadku od kilku lat, nic im nie wychodzi oprócz łapania na radar i trzeba specjalne komisje powoływać. Może niech ta komisja zajmie się policją i jej lekceważeniem zgłoszeń ?
 • dlaczego nadal zajmowany jest parking miejski przez prywatną firmę samochodowa. Czy w UM ratuszu i radni nie widzą tego. Ten parking był zbudowany dla klientów trargowiska.
 • A jak zakurzyło samochody
 • @p .s - moze tylko piratow
Reklama