UWAGA!

Podyskutuj o Elblągu: chcielibyśmy mieć takie miejsce do zjeżdżania?

 Elbląg, Podyskutuj o Elblągu: chcielibyśmy mieć takie miejsce do zjeżdżania?
Fot. Georg klummp [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Sondaż portElu

Czy na Górze Chrobrego powinien powstać tor tubingowy?
Tak, to świetny pomysł, nad którym warto się zastanowić 73.2%
Nie, powinna być przeznaczona dla narciarzy i snowboardzistów. 17.9%
Nie mam zdania na ten temat. 8.9%
Liczba głosów: 508. Sondaż został zakończony.

Taki tor mają Czesi, w położonym niedaleko granicy z Polską karkonoskim Benecku. Pozjeżdżać na "pontonach" można również w pobliżu sudeckiej wsi Sienna, położonej około 30 kilometrów od Kłodzka albo w Kurzętniku, zlokalizowanym niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego. Co ciekawe, we wszystkich tych miejscowościach da się to zrobić bez śniegu. 

"To by była petarda na górze Chrobrego. I nie trzeba śniegu" - napisała do nas jedna z Czytelniczek i wysłała link do filmu pokazującego, jak wygląda tubing w Kurzętniku. Czym on jest? Zjeżdżaniem na dmuchanych kołach po specjalnie przygotowanych do tego torach, zabezpieczonych bandami. Jeśli nie ma śniegu są one wyłożone matami z tworzywa sztucznego. Mają różne długości i... różnie się kończą: łagodnie albo na przykład wyskokiem na dużą poduszkę. 

Czy taki tor sprawdziłby się i u nas, na Górze Chrobrego (zakładając, że w przyszłości będzie tam działała jakakolwiek infrastruktura)? Czy lepiej poprzestać na nartach i snowboardzie? A może wszystkie opcje da się pogodzić? 

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przy obecnym trendzie klimatycznym to raczej pewniejsza inwestycja niż w zabawy na sniegu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  53
  2
  płk_Kiban(2020-01-27)
 • U nas się nie opłaci. ..
 • Może lepiej by tą górę sprzedać komuś kto siedzi w tym biznesie i przedstawi jakiś program na rozwój okolicy Jak się za to miasto weźmie to na początku przeplaci a puzniej wszystko się rozleci Tak moim zdaniem
 • Jeżeli będzie to miasta to splajtuje bo nie będzie prawdziwego gospodarza. Tylko coś takiego może zaistnieć i przeżyć w prywatnych rękach pod warunkiem, że jest ścisła współpraca z takimi ośrodkami na południu (czytaj spółka). Wystarczy spojrzeć na Kurzą Górę w Kurzętniku tam jakoś da się zrobić śnieg nawet przy plus pięciu st. C. U nas nigdy tak nie było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  2
  zomol(2020-01-27)
 • Czego my w Elblągu nie chcielibyśmy?? Z jednej strony władza która nieudolnie "coś" próbuje zrobić. Z drugiej strony zawsze nie zadowoleni mieszkańcy, którzy czasami rację mają, ale czasami poprostu krytykują dla zasady. Aaaa i na koniec najważniejsze, wszystko co byśmy chcieli trzeba odłożyć na dalsze plany ponieważ brak pieniędzy, a każdy na każdym by chciał zarobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  0
  Tomasz85(2020-01-27)
 • ej ale fajne to Wasze dziennikarstwo jest; -)takie wnikliwe, analityczne wręcz
 • na razie to mamy górę głupoty naszych radnych bezradnych
 • Elbląg nie ma kąpieliska miejskiego a tu takie bzdury ! Z kąpieliska mogą korzystać mieszkańcy o 1 roku życia do 99 a tego czegoś jaki % mieszkańców ?
 • Rządzący Elblagiem co roku coś wymyśla obieca a z obiecanej wielka kicha wychodzi tak obiecali np basen na spacerowej przerobić nawet plany mieli po prostu Elblag niszczeje z roku na rok coraz bardziej
 • "Podyskutuj o Elblągu"Co z tego że te dyskusje o Elblągu do niczego nie prowadzą, oprócz nabijania portelowi zysku z wyświetlonych reklam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  hgfdfghjhvc(2020-01-27)
 • Następny artykuł z cyklu "Podyskutuj o Elblągu"będzie dot. możliwości wybudowania w mieście toru formuły F1,gdzie indziej też coś takiego istnieje, dlaczego nie w Elblągu? A głupki pienią się, dyskutują, lamentują.
 • Wolałbym wieże widokową
Reklama