UWAGA!

Pogranicznicy mają nową siedzibę

 Elbląg, Nowa siedziba SG w Krynicy Morskiej,
Nowa siedziba SG w Krynicy Morskiej, fot. A.Kubiak

Do użytku została oddana nowa siedziba Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej. Funkcjonariusze pełnią już służbę z wykorzystaniem nowoczesnego obiektu. Zdjęcia.

Prace budowlane rozpoczęły się w połowie 2019 roku. W miejscu wyburzonych częściowo zabudowań powstał nowy budynek placówki i kontenerowa stacja paliw. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi około 1100 m kw. Znalazły się w nim m.in.: centrum służb dyżurnych, pomieszczenia biurowe, techniczne i magazynowe, pokoje internatowo-gościnne oraz nowoczesna sala konferencyjno-szkoleniowa. Zagospodarowany został teren wokół budynków, przebudowano drogi, chodniki, sieci i instalacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania placówki. Kontrola wjeżdżających pojazdów jest prowadzona przy wykorzystaniu systemu automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych. Koszt pierwszego etapu inwestycji wyniósł około 12 mln zł. Środki pochodziły z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Placówka Straży Granicznej w Krynicy Morskiej zasięgiem obejmuje powiat nowodworski położony w całości w strefie nadgranicznej. Funkcjonariusze pełnią tu swoje zadania na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Do ich obowiązków należy m.in. ochrona przebiegającego przez Mierzeję Wiślaną odcinka granicy państwowej z Federacją Rosyjską i nadzór nad wyznaczonym sektorem polskich obszarów morskich na Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym. To także koordynacja międzynarodowego ruchu jednostek pływających przekraczających granicę państwową, a także kontrole legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców na podległym terenie.

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Panie prezydencie miasta Elbląga pora na nowy budynek dla Elbląskiej Policji bo ten na Tysiąclecia przypomina czasy PRL meble także!!!!
 • I takie inwestycje mają sens. Granice naszego Państwa to Nasz dom!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Gosc76(2021-01-12)
 • A co to ma wspólnego z Elblągiem?? Rozumiem, że w skali regionu jest to dość ważne, ale czy to nasz region?? Jeśli tak, to czemu nasze tablice zaczynają się na N. .. , A tablice gdzie "oni"działają czyli cały powiat nowodworski tablice już na G. .. :)Portel pomylił regiony?? Czy może władza 22 lata temu nas wydymała. Ps. kto trzyma łapkę na barach w sezonie na mierzeii?? Chłopcy z Elbląga z Trójmiasta czy może z Pruszkowa??; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  7
  Pomorska Wieś - na warmii i m(2021-01-12)
 • @Pomorska Wieś - na warmii i m - Czyli podczas zaborów, jak ktoś mieszkał w Warszawie - to np. Poznań już nie był jego regionem, ale Nowosybirsk tak? :D Krynica to nasze okolice i nasz region, niezależnie od debilnego podziału adm (tymczasowego mam nadzieję)
 • szkoda, że strażacy-służba milion razy bardziej potrzebna - czeka kolejny rok na swoją!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  siesta777(2021-01-12)
 • @laskipaa - A czy napisałem, że Olszczyn to nasz region, chyba nie zrozumiałeś ideii i skarkazmu wyżej napisanego komentarza. Ale niech Ci będzie :x Działdowo to też nasz region; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  2
  Pojęcie względne.(2021-01-12)
 • @Elblązanin - Od kiedy to miasto ma budować siedzibę państwowej Policji? Źle skierowany apel, powinno być panie premierze, lub panie ministrze!
 • @Pomorska Wieś - na warmii i m - Krynica Morska to "letnia rezydencja"elblążan od dwustu lat. Zawsze leżała w regionie elbląskim, dpiero w 1999 r. ją odłączono, ale nie abrano elblążanom domków, pensjonatów i działek. Dalej tam wypoczywamy nie tylko w weekendy. Dlatego jest to wciąż nasz region, mimo głupich decyzji polityków.
 • W odpowiednim momencie Sasin przerobi to na pisowski ośrodek wypoczynkowy. Po cichej prywatyzacji oczywiście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  znaffca(2021-01-12)
 • @Pomorska Wieś - na warmii i m - Wszyscy razem.
 • Rozumiem że oświata i jej infrastruktura może być na poziomie kota, nawierzchnie ulic jak nie z tej epoki ale takie inwestycje mają priorytet u władzy. Placówka perspektywicznie rzecz ujmując obliczona co najmniej na ruch portowy jak w Hamburgu.
 • @Pojęcie względne. - Udział w dyskusji wymaga poprawnej pisowni i logiki w formułowaniu przekazu.
Reklama