UWAGA!

Połamane drzewa w parku Kajki

 
Elbląg, Połamane drzewa w parku Kajki
(fot. Michał Skroboszewski)

Orkan "Grzegorz" spowodował duże straty w parku Kajki. Wiele drzew pod naporem wiatru przewróciło się na parkowe alejki. Trwa sprzątanie po wichurze. Zobacz zdjęcia

 
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niestety Park Kajki niedługo będzie wyglądał jak park w Anglii czyli sama trawa. Nie jest może idealny, ale jest to najładniejszy park w Elblągu, który pustoszeje po każdym silniejszym wietrze. Mnóstwo starych drzew, o które nikt nie dba, nie podcinają wielkich gałęzi i tak to się kończy. Sadzą mało i byle jak bez pomyślunku. Proszę obejrzeć drzewa wzdłuż ul. Kajki w okolicy Krzyżanowskiego. Gałęzie poziome po 5 metrów i więcej. No przecież wiadomo, że kiedyś spadnie i jeszcze kogoś zabije. Nie wspomnę już o kasztanach. ZZM nie myśli, bo urzędnik nie musi. Tak samo było z wielkimi głazami na górce przez które o mało dziecko nie rozbiło sobie głowy na sankach. Dopiero po interwencji kilku osób je usunęli.
 • Zapewniam że orkana to jeszcze nie odczuliście co najwyżej jakąś formę wichury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  Władimir(2017-10-30)
 • Ruiny do wycięcia. Na co wy czekacie aż zginą niewinni ludzie.
 • Może najwyższy czas pomyśleć o wycince starych i chorych drzew? A najlepiej je wyciąć bez myślenia i posadzić w to miejsce nowe zdrowe drzewa, bo jak zaczną myśleć to będzie trwało to latami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  parkowiec(2017-10-30)
 • Wichura zrobiła, to co już dawno władze Elbląga powinny zrobić. Jak kogoś takie upadające drzewo kiedyś zabije,to krzyk i lament się wzbiją pod niebiosa. Banda nierobów i dyletantów. Najlepiej i najprościej to wyciąć zdrowe. Tak jak niedawno chciano to zrobić na Moniuszki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  J23333(2017-10-30)
 • @mamuniazparku - a to Cię rozczaruję. Park jest zadbany, często chodzę tam robic fotografie i wiosną zauważyłam jakieś dziwne plastikowe "obrączki " z jakimś pojemniczkiem, wisiały wysoko. Traf chciał, że niedawno byłam świadkiem zdejmowania tych "obrączek" i zapytałam panów co to jest. Okazało się, że były to pułapki na szkodniki atakujące kasztanowce. Co do odnowy drzewostanu to ona trwa corocznie, są nowe krzewinki przy baseniku, są nowe drzewka przy alejkach. Najbardziej żal mi wierzb płaczących, które najbardziej cierpią wszelkie zawirowania pogodowe(tęgie mrozy, pioruny i wichury) skasowały juz duzo tych pieknych drzew. p. s. na fotografii widać w tle nowe sadzonki drzew. Od czasów dzieciństwa mieszkam w okolicy Parku Kajki i widzę jak się zmienia od kilku lat na korzyść ( jak drobne pijaczki przestali okupować ławki)
 • Ja bym proponował nazwać to orkan Jarosław albo Szyszko skoro drzewa łamie .... hahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  9
  Forman212(2017-10-30)
 • @basiarg - Tez uwazam, ze jest zadbany, ale elblaska specjalnosc to piep. .yc 3 po 3.To przynosi im ulge, trolom.
 • @realista1 - o tak, to prawda
 • Połamały się 3 9 słownie : trzy) drzewa: jedna topola i 2 wierzby, z których jedna była całkowicie zmurszała w środku. Zresztą te wierzby, skądinąd bardzo ładne, były już naprawdę stare, chore, porośniete jemiołą. Oczywiście szkoda, ale to była kwestia czasu, że ulegną uszkodzeniu lub się przewrócą. Zresztą już wcześniej tej jesieni posadzono nowe egzemplarze na trawniku niedaleko. Drzewostan parku nie jest najmłodszy i nic dziwnego, że słabsze egzemplarze padają, usychają itp. Zgadzam się, że dużo jest nowych nasadzeń, ale uważam także, że należałoby usunąć uschłe konary dębów albo porządnie przyciąć lipy. Ale pewnie kasy brak.
 • Najładniejszy w Elblągu Dolinka:)
 • zgadzam się, dodam jedynie to że za plecami czają się jeszcze ekoteroryści, którzy tylko patrzą gdzie by tu wyrwać jakąś kaskę pod byle pretekstem.
Reklama