UWAGA!

Policja świętuje

Elbląg, Policja świętuje

Elbląska policja obchodzi dzisiaj swoje święto. W tym roku mija 85 rocznica powołania Policji Państwowej.

Podczas uroczystego apelu na Placu Kazimierza Jagiellończyka 88 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie i odznaczenia państwowe. Elbląscy policjanci, którzy w odświętnych mundurach stawili się na uroczystości, mówią, że satysfakcję w pracy przynosi im to, że mogą pomagać innym.
     - Dla mnie ważne jest, że często możemy spełnić nadzieje i oczekiwania mieszkańców, bo nie zawsze przychodzą do nas w sprawach przestępstw czy wykroczeń, ale przychodzą, abyśmy im pomogli uporać się z życiowymi kłopotami - mówi sierżant sztabowy Andrzej Głowiński.
     Święto policji potrwa do niedzieli. W piątek chętni będą mogli przyjrzeć się pracy policjantów w dwóch komendach: elbląskiej przy ul. Tysiąclecia i w Pasłęku przy ul. Gdańskiej. Elbląska policja zaprasza w sobotę na festyn rekreacyjny na Bulwarze Zygmunta Augusta. Od 14.00 do 20.00 funkcjonariusze pokażą m.in. swoje umiejętności i sprzęt policyjny. Święto zakończy w niedzielę o 12.00 Msza święta w kościele Błogosławionej Doroty.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ja mieszkam na sienkiewicza w policyjnym i musze z przykroscia stwierdzic ze nawet an wlasnym podworku nie potrafia zrobic porzadku.
 • ja mieszkam na sienkiewicza w policyjnym bloku i musze z przykroscia stwierdzic ze nawet an wlasnym podworku nie potrafia zrobic porzadku.
 • wszystkiego najlepszego z okazji święta wszystkim policjantom i policjantkom życzy była pracownica KMP.
 • Najlepsze życzenia dla policjantów... determinacji, odwagi, mniej glupoty i cynizmu ("satysfakcję w pracy przynosi im to, że mogą pomagać innym"). Wymieńcie z połowę młodych gniewnych i starych z dużą pupą, co z trudem trzymają długopis, a będzie lepiej. "Nie o to chodzi by dopaść króliczka, ale by gonić go, ale by gonić go......" heheheheh
 • Do d...co mieszka: Ja też tam mieszkam w pobliżu i zgadzm się, że tam porządku nie ma, ale to głównie dlatego, że tam takie jak Ty d... mieszkają.
 • Jakie to wszystko jest piękne. Słowa "pomagać innym". Piekne i aż człowieka ściska. P.S. A jakich usmiechniętych tych policjantów mamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  radosny(2004-07-23)
 • Nie mam nic do policji ,wykonują bardzo niewdzięczną pracę ,za to ich szanuję .Ale jak się maszeruję z orkiestrą przez miasto to trzeba mieć odrobinę pojęcia o defilowniu . Tak jak maszerował oficer , który prowadził oddział za kompanią honorową to śmiech na sali . A tak wogóle to najlesze życzenia wszystkim policjantą składa : stary kapral
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stary kapral(2004-07-23)
 • Popzdrawiam wszystkich Policjantów
 • Mieszkam w tej dzielnicy ok. 14.lat .Zgadzam się z''d''.Dzielnicowego nie widziałem ani razu . Widocznie chodzi kanałami.Mieszka tam z-ca kom.miejskiego i gwiazda Vectry Zając.Skoro na własnym podwórku nie potrafią zrobić porządku to co oni robią w tej policji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wkurzony(2004-07-24)
 • Tylko spokojnie Szanowni Państwo, tylko spokojnie. Sytuacja zmieni się zdecydowanie na lepsze, kiedy to jeszcze nie wiadomo, ale wiadomo że wchodzą w życie nowe certyfikaty jakości i tam na razie są kierowane wszelkie starania. Na ulicach/osiedlach będzie bezpieczniej. Kiedyś. Jak tylko skończy się urwanie głowy ze zdobywaniem nowego certyfikatu jakości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jasny_(2004-07-24)
 • Stary kapral - Ty chyba też masz nie za duże pojęcie o mustrze, stopniach , itp. Policjant, który prowadził kompanię honorową nie jest oficerem. Poza tym od kiedy kompania jest oddziałem. Nie popisałeś się wiedzą stary kapralu, nie popisałeś.
 • Chcaiłbym zwrócić honor staremu kapralowi. Myślałem, że chodzi Ci o policjanta prowadzącego kompanię honorową. Policjant, który prowadził drugi pododdział rzeczywiści jest oficerem.
Reklama