UWAGA!

Policjanci podsumowali weekend

 Elbląg, Policjanci podsumowali weekend

W miniony weekend policjanci przeprowadzili 114 interwencji. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 13 osób. Policjanci z ruchu drogowego obsługiwali 14 kolizji drogowych oraz zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy to 32-latek zatrzymany przy ul. Dworcowej przez policjantów z Pasłęka. Mężczyzna kierował vw passatem mając 1,80 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, posiadał dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Jego auto przekazano innej trzeźwej osobie.

Drugi z nietrzeźwym zatrzymanym przez policjantów był 19-latek kierujący hondą civic. Mężczyzna został zatrzymany w podelbląskim Kazimierzowie. Jechał ponad 100 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h gdy policjanci zatrzymali go do kontroli od razu wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że ma on 0,60 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. 32-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast 19-latkowi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kazimierzowo? Drodzy policjanci trzeba te tereny nieco lepiej i częściej patrolować. Mam na myśli również wszystkie miejscowości bezpośrednio przyległe do tej miejscowości w szczególności w weekendy. Jeden weekend konkretnej kontroli a gwarantuję olbrzymie żniwa pijanych kierowców, piratów drogowych itp.
  • Do czasu jak za jazdę pod wpływem będzie "grozić"co dobrze wiemy jest umarzane to pijani nie znikną z dróg.
  • Nie możliwe "posiadał dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami"i jechał???? No jak to tak, w państwie prawym i sprawiedliwym takie rzeczy.
  • Wpływ na takie czy inne zachowania jest poczucie bezkarności oraz zbyt mało patroli policyjnych praktycznie wszędzie.
  • Od czasów nastania teraźniejszego komendanta coś dzieje się z tą policją nie tak.
Reklama