UWAGA!

Policyjne działania „pijani kierujący”

Elbląg, Policyjne działania „pijani kierujący”
fot. nadesłana

Wsiadasz za kierownicę po alkoholu? Musisz się liczyć z tym, że odpowiesz za to przed sądem. Tylko wczoraj policjanci z Elbląga i Pasłęka skontrolowali ponad 1200 kierujących. Wszystko po to by eliminować z ruchu tych, którzy mają w organizmie promile, a mimo to kierują samochodem lub nawet samochodem ciężarowym.

Wczoraj (7 grudnia) policjanci z ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierujących za pomocą urządzeń alco-blow, które dają możliwość przebadania dużej ilości osób w krótkim czasie, gdyż nie wymagają używania ustnika.
       - Badanie trwa tylko chwilę, a właściwie jest to weryfikacja - trzeźwy lub pod wpływem alkoholu – tłumaczy Zbigniew Przyborowski z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – W drugim przypadku potrzebne jest badanie urządzeniem z ustnikiem, które określi ilość alkoholu w organizmie. Wynik ten dołączany jest później do materiałów postępowania.
       Wczorajsze kontrole i ponad 1200 przebadanych pozwoliły na zatrzymanie 5 nietrzeźwych kierujących. Najbardziej rażącym przykładem był zatrzymany do kontroli drogowej 47-latek. Jarosław O. zatrzymany został przez patrol w Gronowie Górnym około godziny 6.30, a badanie alkotestem pokazało w jego przypadku wynik 0,7 promila. Mężczyzna ten kierował ciężarową scanią. Inny kierujący to 38-latek jadący citroenem xsarą i mający 1,5 promila. Około godz. 15 w miejscowości Nowina patrol policji z Pasłęka zatrzymał vw golfa, którym kierowała 58-letnia kobieta. Po zbadaniu jej alkotestem okazało się, że ma w organizmie 2,34 promila, a także nie ma uprawnień do kierowania autem.
      
       Przypominamy: jazda samochodem w stanie nietrzeźwości skutkuje karą pozbawienia wolności do lat 2. Utratą prawa jazdy i sądowym zakazem kierowania wszelkimi pojazdami a także wysoką grzywną.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Gdyby przebadali wszystkich policjantów przychodzących w tym czasie rano w poniedziałek na służbę wyniki byłyby zatrważające, ale poco ? Zabrakłoby ludzi do pracy. Wyrywkowe badania to za mało ale od tego czasu bardzo wzrosła iczba urlopów na żądanie.
  • Ten z alco-blow'em co taki krzywy ? Łudząco przypomina policjant z "Dogówki" który na pytanie dziennikarki odpowiada "No"
  • Ufff dobrze, że ja nie napotkałem takiego patrolu bo jechałem celowo bocznymi drogami, a na pewno coś miałem bo w pracy cały niemal dzień spałem, tak się źle czułem.
  • Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
  • Te zdjęcie jest perwersyjne. Przecież to kojarzy się z policjantem trzymającym członka w dłoni, do tego jeszcze niewidoczna twarz to jakby podejrzany zbok.
  • PARPA powtarzasz się, skieruj się do przychodni specjalistycznej tam leczą różne przypadłości. .. kompleksy też :)
  • Wnioskuje że jesteś alkoholikiem pracującym w policji albo masz z tym coś wspólnego ale nie martw się Frombork ma miejsca dla takich jak ty.
  • a to się pomyliłeś ni jedno ni drugie poprostu czytam regularnie wpisy o zdarzeniach a ty zawsze bez względu na temat piszesz o piciu alkoholu przez policjantów ot i cała tajemnica a twoje wpisy wykazują dobitnie jakies dewiacje w twojej zakompleksionej glowie nie wiem czy cie policja skrzywdzila czy może nie przyjęli do służby a może którys z nich ci żonke. .. ;) zresztą jakie to ma znaczenie. Pozdrawiam :)
  • W weekendy szczególnie w godz. wieczornych lub nocnych lub nad samym rankiem (z dyskotek) w miejsc. Wikrowo i Wiktorowo. Zróbcie tam obławy na pijanych kierowców.
Reklama