UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policyjne patrole rowerowe

 
Elbląg, Policyjne patrole rowerowe
fot. KMP Elbląg

Można je spotkać na elbląskich ulicach, są widoczni w parkach, skwerach, na Starym Mieście oraz w innych miejscach, gdzie trudno jest dojechać autem. Mowa tu o policyjnych patrolach rowerowych.

Przyjęty dwa lata temu pomysł wprowadzenia tego typu patroli w mieście sprawdził się, a funkcjonariusze w białych strojach przemierzający na rowerach parkowe uliczki na dobre wpisali się już w wizerunek miasta.
       W czasie jednego patrolu policjant pokonuje dystans około 60-70 kilometrów dziennie. Przemieszcza się pomiędzy elbląskimi parkami i terenami zielonymi a tych u nas nie brakuje. Park Planty, Park Traugutta, Park Kajki, Dolinka a nawet Bażantarnia - te szczególne miejsca są pod okiem policyjnych patroli rowerowych.
       - Jesteśmy bardziej mobilni niż taki sam patrol pieszy, który poruszałby się po parku – mówi mł. asp. Patryk Kiedrowski, policjant z rowerowego patrolu. – Możemy w dość krótkim czasie przemieścić się z jednego skraju parku na drugi. To znacznie ułatwia pracę i patrolowanie.
       Do widoku policjantów na rowerach mieszkańcy się już przyzwyczaili. Gdy w parku pojawia się patrol zawsze wzbudza on zainteresowanie. Złośliwi czasem śmieją się mówiąc, że policjanci na rowerach, gdy kogoś zatrzymają to będą go wieźć do komendy na ramie. Funkcjonariusze na rowerach zawsze mogą więc liczyć na szybkie wsparcie ze strony swoich kolegów w radiowozach, również w przypadku konieczności przewiezienia np. osoby zatrzymanej podczas interwencji. A, że działa to dość szybko, parę osób już się przekonało.
       Samochodem przez zatłoczone ulice trudniej się przebić niż rowerem, którym poruszamy się po ścieżkach. O mobilności patroli rowerowych przekonali się sami policjanci. Były bowiem przypadki, w których po informacji od oficera dyżurnego o zdarzeniu, patrol rowerowy był pierwszy na miejscu.
       Policyjne patrole rowerowe uzależnione są od pogody. Dlatego ten rodzaj służby jest realizowany kiedy tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama