UWAGA!

Policyjne podsumowanie weekendu

 
Elbląg, Policyjne podsumowanie weekendu
fot. WS (arch. portEl.pl)

W miniony weekend policjanci z Elbląga przeprowadzili blisko 200 interwencji. Jedna z nich miała miejsce podczas zabezpieczenia meczu na stadionie przy ul. Agrykola. Tam, został zatrzymany 35-letni Zbigniew S. Ponadto przez sobotę i niedzielę funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

35-letni Zbigniew S., którego zatrzymali policjanci kryminalni odpalił trzy petardy podczas sportowego meczu piłki nożnej odbywającego się na stadionie przy ul. Agrykola. Funkcjonariusze jeszcze w czasie trwania imprezy przeanalizowali zapis z kamer monitoringu i na tej podstawie zatrzymali 35-latka. Mężczyzna swoim czynem naruszył ustawę o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, a tym samym popełnił przestępstwo. Teraz odpowie za to przed sądem.
       Przed sądem odpowie również 57-letni Karol K., którego w sobotę na ul. Płk. Dąbka zatrzymali policjanci z ruchu drogowego, po tym jak ten spowodował kolizję. Mężczyzna kierował hondą jazz mając 2,26 promila alkoholu. Był to najwyższy wynik na zawartość alkoholu spośród wszystkich przebadanych podczas weekendu kierujących. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co tydzień będziemy czytać o pijakach za kierownicą tak długo jak długo nie będzie w Polsce kar za jazdę po pijaku bo jak narazie 500 czy 1000 zł to żadna kara tylko wysokie kary odstraszą półgłówków od wybryków jakich sie teraz dopuszczają. Kilka dni temu opublikowali raport odnośnie bezpieczeństwa na drogach Polaska uplasowała sie obok takich państw jak. .. Uzbekistan i Egipt "brawo" polskie bezmózgi "brawo".
  • Żeby ograniczyć do minimum jazdy po pijaku wystarczy wprowadzić prohibicje ale potężne zyski rządzących i miłość do alkoholu nie pozwolą na to. Ale można w prosty sposób diametralnie zmienić statystyki podwyższając dopuszczalną normę do standardów europy zachodniej. Polska podobnie jak Ruscy, Białoruś zawsze będą pijakami bo tu panuje rygorystyczna norma a Niemcy, Włochy, Portugalia, Hiszpania Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Belgia, Niemcy, Dania, Włochy, Grecja, Szwajcaria, Austria nigdy nie będą postrzegani za pijaków bo mają limit od 0,5 do 0,8 promila.
  • To ja proponuję- idąc tym tokiem rozumowania- podwyższyć kwotę kradzieży np. w sklepie uznaną za wykroczenie do 100 tys. zł. .Tym sposobem przestępstwa spadną do ZERA!, ponieważ żaden złodziej nie będzie w stanie wynieść jednorazowo wódki czy telewizorów na taką kwotę. Polska zyska w oczach europy jako kraj bez złodziejstwa.
  • PARPA oczom nie wierzę że są jeszcze tak naiwni jak ty, prohibicja ??? poczytaj jak to sie skonczyło w USA przed wojną Boże jaki ty głupi(a) jesteś. A z tym podwyższaniem norm na niewiele sie zda bo poczytaj że pijaczyny o których pisze się i mówi w mediach nie maja 0,3 czy 0,4 promila tu chodzi o wyniki 2,0 czy 3,0 a to juz stan niewaszkości dla większości z normalnych ludzi.
Reklama