UWAGA!

Pomagał tym, którzy utracili rodziców. Teraz jego dzieci potrzebują pomocy

 Elbląg, Leszek Czyżewski z dziećmi,
Leszek Czyżewski z dziećmi, fot. arch, rodzinne

  13 stycznia, po walce z ciężką chorobą odszedł w wieku 46 lat Leszek Czyżewski, dyrektor Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pasłęku, wcześniej wieloletni wychowawca Domu Dziecka „Orle Gniazdo” w Marwicy. Rok temu zmarła również żona pana Leszka, osierocili troje dzieci. - Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, aby wesprzeć ich modlitwą i w miarę możliwości datkami finansowymi, które niezbędne są im na ten trudny czas, na usamodzielnienie po śmierci rodziców – mówi starosta elbląski Maciej Romanowski, który jest współorganizatorem zbiórki.

Leszek Czyżewski był między innymi twórcą ADeHaDowa - wypoczynku i obozów terapeutycznych dla dzieci z ADHD, ODD, Zespołem Aspergera. Był pedagogiem, socjoterapeutą, dydaktykiem, od bardzo wielu lat związany był z Placówką Opiekuńczo - Wychowawczą "Orle Gniazdo" w Marwicy oraz "Samodzielnym Mieszkaniem" w Pasłęku, jako wychowawca i opiekun prawny wielu wychowanków - obecnie pełnił funkcję dyrektora Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych. Leszek Czyżewski to również były pracownik Centrum CBT Elbląg, pracujący w terapii dzieci i młodzieży, członek Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w Elblągu, w strukturach którego m.in. szkolił kandydatów na rodziców zastępczych.

- Kochany, podziwiany i szanowany przez kolejne pokolenia swoich wychowanków, a także koleżanki i kolegów, przełożonych i współpracowników. Pan Leszek był właśnie taki – pomagał tym, którzy utracili rodziców. Taka była Jego służba i Jego życie. Człowiek wyjątkowy, kochany Ojciec swoich dzieci - Pauli, Szymona i Lidki. Nieco ponad rok temu zmarła ich Mama. Dziś stoją przed koniecznością radzenia sobie z wyzwaniami codziennego życia bez rodziców. W tym trudnym momencie dla dzieci Leszka Czyżewskiego apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, aby wesprzeć ich modlitwą i w miarę możliwości datkami finansowymi, które niezbędne są im na ten trudny czas, na usamodzielnienie po śmierci rodziców. Każdy kto chciałby dołączyć do zbiórki może wpłacić pieniądze na konto, na które zbierane były pieniądze na leczenie Leszka Czyżewskiego – mówi starosta elbląski Maciej Romanowski.

Cała uzbierana kwota będzie przeznaczona wyłącznie na ten jeden cel – wsparcie dzieci śp. Leszka i Wioli Czyżewskich. Nr konta: 22 1020 1752 0000 0102 0234 1485 Kościół Zielonoświątkowy Zbór "Chrystusa Zbawiciela" we Fromborku (można z dopiskiem: dla dzieci Leszka)

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama