UWAGA!

Pomnik stanie przy Rycerskiej

 Elbląg, Wizualizacja UM Elbląg
Wizualizacja UM Elbląg

16 radnych poparło pomysł lokalizacji Pomnika Twórców Niepodległości przy ul. Rycerskiej. Ma być on odsłonięty 11 listopada. Wcześniej brano pod uwagę siedem innych lokalizacji, ale – jak informował prezydent - nie zyskały one uznania w oczach architektów i projektantów.

Przypomnijmy, że Pomnik Twórców Niepodległości ma kosztować 160 tys. Złotych (tyle zaplanowano w budżecie miasta), a jednym z inicjatorów jego powstania jest Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Więcej pisaliśmy o tym kilka dni temu, prezentując także wizualizację.

Na czwartkowej sesji radni głosowali nad lokalizacją pomnika. Radni PiS zaproponowali, by zamiast trawnika przy ul. Rycerskiej wybrać teren przy pl. Jagiellończyka, a samo głosowanie przełożyć na kolejną sesję, by mieć więcej czasu na analizę. Większość radnych jednak ten wniosek odrzuciła. - Było osiem proponowanych lokalizacji, ale najlepsza zdaniem architektów i projektantów jest ta przy ul. Rycerskiej – mówił podczas sesji Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Pod uwagę był brany m.in. plac Wolności, park Planty, plac przy I LO, pl. Grunwaldzki, ulica Niepodległości i dwie lokalizacje przy al. Piłsudskiego.

W głosowaniu lokalizację pomnika przy ul. Rycerskiej poparło 16 radnych, 1 był przeciw, 5 wstrzymało się głosu, a 3 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Prezydent Wróblewski zapewnił, że wystąpi do ministra kultury o dofinansowanie budowy pomnika z tzw. Funduszu Patriotycznego. - Zgłaszają się też do mnie darczyńcy, jest ich na razie czterech, którzy chcą wesprzeć budowę pomnika, uruchomiliśmy konto na ten cel – stwierdził.

Numer konta do wpłat na pomnik – 95 1020 1811 0000 0902 0334 1138. W tytule przelewu należy wpisać „Na budowę pomnika”.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama