UWAGA!

Pomóż innym i oddaj krew

 
Elbląg, Mobilny punkt stoi i czeka na wszystkich, którzy zdecydują się pomóc
Mobilny punkt stoi i czeka na wszystkich, którzy zdecydują się pomóc (fot. mw)

To lek, którego każdy z nas może dramatycznie potrzebować. Od lat mówi się o tym, że krew warto oddawać i warto się nią dzielić. Dlatego też oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu informuje, że wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie 22 i 23 lipca organizuje otwartą akcję poboru krwi pod hasłem „Darując Krew Ratujesz Życie”.

Celem tej akcji jest zabezpieczenie elbląskich szpitali w krew, której brak jest szczególnie odczuwalny w okresie letnim oraz promocja honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców Elbląga. Dlatego też dziś (22 lipca) oraz jutro (23 lipca) koło fontanny na Placu Słowiańskim będzie można oddawać krew w specjalnie do tego przygotowanym ambulansie RCKiK Olsztyn. Rejestracja w godz. 8.30 - 12.
       Oddać krew może każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg. Trzeba mieć również dokument stwierdzający tożsamość, ze zdjęciem i numerem pesel wraz z adresem zameldowania.
       W tych dniach nie będzie czynny Punkt Krwiodawstwa w Elblągu przy ul. Bema 80.
      
oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • pomoz innym zarobic na twojej krwi
 • Oddaj krew dla Olsztyna
 • Nie zapomnij jeszcze podpisać deklaracji, że w razie potrzeby chcesz krew TYLKO z Elbląga.
 • A jak pojedzie się coś załatwić do olsztyna to mają na ciebie wywalone.
 • Jeżeli chcą krew to niech otworzą tu punkt do poboru w którymś szpitalu, jeżeli nie chcą to niech wyp. .. ją.
 • A ja się wypowiem jako zasłużony krwiodawca. Przede wszystkim potrzebna jest krew z RH - Powiem też tak: Ci co mówią, że na krwi jest zarabiane niech się modlą by nigdy jej nie potrzebować. Pamiętam jak nas ordynator z Olsztyna z oddziału onkologii po rękach całował. Ja i moje rodzeństwo oddajemy krew od 10 lat. Dzięki temu, że pan ordynator porozmawiał z naszą mamą, która nam przekazała, że brakuje krwi do operacji, oddaliśmy krew jednego dnia i zleciliśmy dostarczenie jej na ten oddział. Dzięki temu przeprowadzono trzy operacje i być może trzem osobom uratowano życie. Więc owszem. Ktoś na tym zarobił. Ci ludzie, którzy krew przyjęli zarobili kilka miesięcy a może nawet kilka lat życia.
 • to szokujące co niektórzy z czytelników piszą na temat oddawania krwi, zarabianiu na niej, i gdzie ta krew jest zbierana a gdzie oddawana. jako nowy dawca tak cennego płynu jakim jest krew moge i jestem dumny z tego ze w tak prosty sposób pomagam innym!!!! i nie jest to pycha. każdemu polecam taką forme niesienia pomocy innym. to gdzie trafia ta krew? nie jest istotna miejscowość gdzie ona trafi lecz możemy być pewni że trafi do kogoś kto tej krwi potrzebuje dziś potrzebuje jej być może ktoś kogo wogule nie znasz, jutro być może tej krwi będzie potrzebować ktoś ci bliski. za jakiś czas sam jej możesz potrzebować czego nikomu nie życze lecz warto oddać choć jednorazowo. .. .. podzielam w pełni to o czym pisze mrau. szacun dla wszystkich krwiodzwców w polsce. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  RYSBRUZD(2014-07-22)
 • to smutne ważę 47kg i co?i już mnie to dyskryminuje? jeśli mam taka budowę ciała i więcej nie utyje to moja krew już jest gorszej kategorii?; (
 • Honorowo=za darmochę, nawet ulgi dla honorowych zlikwidowali, za komune było więcej Honoru dla Dawców
 • Jeszcze nie wszystko znieśli. Ja jako zasłużony krwiodawca mam taniej niektóre leki. Dzień wolny z pracy czy choćby - i o tym założę się nikt nie pomyślał - co trzy miesiące darmowe i gruntowne badanie krwi. Wiedzieliście, że zanim ta krew, którą oddacie zostanie przetoczona jest badana na różne sposoby? Jeśli tylko coś jest nie tak dostaje się list od nich, że coś się dzieje. I tak na przykład można się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Moja siostra w krwiodawstwie dowiedziała się, że jest w ciąży. Wyszło z badań ^^ A osobom, które podkopują takie pomysły powiem tyle: usiądźcie i nic nie róbcie. Niech wszystko inni za was zrobią. Gwarantuję, że obudzicie się z ręką w nocniku.
 • Dla mnie bzdurą jest to, że homoseksualiści mogą oddawać krew. Mam znajomych gejów, którzy się puszczają na lewo i prawo, potem oddają bezmyślnie krew, nie odczekując nawet okresu 3 m-cy od ostatniego współżycia i oddają krew, w tym czasie np. HIVa mogą nie wykryć, a niestety, współczynnik chorych wśród gejów jest znacznie wyższy niż u osób hetero, mówie to jako gej. Kiedyśoddawałem krew, bo nie spotykałem się z kolesiami, ale odkąd to robię, bo to silniejsze ode mnie to nie daję krwi, żeby nikogo nie skrzydzić !
 • Kuras Niestety więcej ludzi z hiv to sa osoby heteroseksualne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  dagonikt(2014-07-22)
Reklama