UWAGA!

Pomóż na święta

W jedenastu elbląskich sklepach zostanie przeprowadzona przedświąteczna akcja zbiórki żywności dla najuboższych rodzin z Elbląga.

W piątek w godz. od 14 do 20 oraz w sobotę od 9.00 do 18.00 elblążanie będą mogli przekazać wolontariuszom żywność, którą chcieliby podarować swoim ubogim sąsiadom. W sklepach, przed wejściami pojawią się kosze, do których będzie można wrzucać żywność. Do uczestnictwa w akcji będą też zachęcać wolontariusze.
     Organizatorom pomocy chodzi przede wszystkim o produkty opakowane, które można długo przechowywać, np. mąkę, cukier, margarynę, kaszę czy słodycze.
     - To mają być produkty, które przydadzą się do przygotowania świątecznego śniadania - powiedziała Teresa Bocheńska z Elbląskiego Banku Żywności.
     Podobna akcja przeprowadzona została przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Zebrano wtedy około 1,5 tony żywności. Świąteczne paczki trafiły do 167 elbląskich rodzin.
     
     (aktualizacja) Lista sklepów, w których zbierana będzie żywność: „Discount” - ul. Grunwaldzka, ul. 12 Lutego („Feniks”), ul. Nowowiejska; „Biedronka” – ul. Odrodzenia, ul. Grunwaldzka; „Delikatesy Elbląskie” - ul. Hetmańska; „Hetman” - ul. Odzieżowa; „De Do” – ul. Zacisze; „Jantar” – ul. Odrodzenia; „Społem” – ul. Podgórna; "Va Bank" - ul. Okulickiego.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Paczka papierosów - 6 zł. Cukier, mąka, kasza, czekolada - 6 zł. Jeden dzień będę zdrowszy, może ktoś jeden dzień będzie szczęśliwszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  palacz z Bogdańca(2002-03-14)
 • Ech... brakuje tylko informacji w jakich sklepach.
 • Proszę o zamieszczenie informacji w jakich sklepach są wystawione te kosze. Jak mam pomóc skoro nie wiem gdzie.
 • Akcja będzie przeprowadona w : Biedronkach, Discountach, Hetmanie, Delikatesach Elbląskich, sklepie De Do, Va Bank, Społem przy Podgórnej oraz w Jantarze
 • Przeciez lista jest na dole artykułu!
 • Tak, ale jeszcze wczoraj jej nie było, więc drogi przedmówco zastanów się co piszesz następnym razem. A redakcji dziękuję za tą informację.
 • Drzwi otwarte są jeszcze w "sandrze" ( sklepie ), oraz otwierają się dwa mini markety, z czego jeden na starówce :)
 • uwazam ze ta akcja jest oki ale te osoby ktore rozdaja ulotki i stoja przy tych koszach patrza na ludzi kupujacych tak jak by oni musieli dac cos a nie wszystkich jest stac by cos dac! ja do takich sklepow chodze bardzo rzadko i było mi głupio jak oni stali i czekali az cos tam wrzuce!! tak nie powinno byc!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wampir(2002-03-17)
Reklama