[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poparcie nadciągnęło z lewej strony

 
Elbląg, Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (w środku) przyjechał dziś do Elbląga z poparciem dla Janusza Nowaka i Władysława Mańkuta
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (w środku) przyjechał dziś do Elbląga z poparciem dla Janusza Nowaka i Władysława Mańkuta (fot. AD)

Było o "wilczych oczach", "pacynkach" i niespełnionych obietnicach. To, oczywiście, w kontekście słów i działania politycznych rywali. O swoich: zdolni, kompetentni, specjaliści od efektywnej pracy. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich wspierał dziś (15 października) w Elblągu Janusza Nowaka i Władysława Mańkuta ubiegających się z list koalicji Lewica Razem – odpowiednio – o urząd prezydenta miasta i o mandat radnego sejmiku wojewódzkiego.

Dziś Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała Janusza Nowaka, jako oficjalnego kandydata na stanowisko prezydenta Elbląga popieranego przez koalicyjny komitet Lewica Razem. Z kolei Władysław Mańkut to lider elbląskiej listy do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Obu panów przyjechał wesprzeć wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich.
       - Naszą obietnicą, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zawsze było to, że będziemy we wszystkich wyborach wystawiać osoby najlepsze. I tej obietnicy dotrzymujemy – stwierdził podczas spotkania z dziennikarzami, które odbyło się na elbląskiej starówce. - A Janusz Nowak i Władysław Mańkut dotrzymają reszty, czyli, że będzie i mądrze, i bezpiecznie, i bardziej efektywnie – zapewnił wicemarszałek Sejmu.
       Kilka godzin wcześniej w Elblągu gościł prezes PiS Jarosław Kaczyński, który przyjechał, by udzielić poparcia Jerzemu Wilkowi ubiegającemu się również o urząd prezydenta miasta. Jerzy Wenderlich nie odmówił sobie komentarza: - Prezesa szanuję, jak każdego z polityków, ale pamiętam, jak nie tak dawno mówił o Donaldzie Tusku, że ten ma "wilcze oczy", co w Elblągu może mieć symboliczne znaczenie. Jeśli przeszkadzają "wilcze oczy" to może warto głosować na oczy, w których nie ma nic z wilka, czyli na Janusza Nowaka - skwitował.
       I zachwalał kandydata lewicy: - Mieszkańcy Elbląga uważają, że sprawy miasta to żadna polityka tylko gospodarskie spoglądanie. Janusz Nowak też na politykę macha ręką, bo uważa, że to strata czasu. Tu Janusz Nowak od razu pospieszył z wyjaśnieniem, że nigdy się od swojej ("pierwszej i ostatniej w życiu") partii nie odcinał. Chce jednak wygrać

  Elbląg, Jerzy Wenderlich stoi murem za elbląskimi kandydatamiz listy Lewica Razem
Jerzy Wenderlich stoi murem za elbląskimi kandydatamiz listy Lewica Razem (fot. AD)

wybory – dla miasta – w otoczeniu ludzi również bezpartyjnych: - Nasza lista do samorządu miejskiego w połowie składa się z ludzi, którzy nie należą do żadnej partii, podobnie na liście do sejmiku.
       Jak chce rządzić Elblągiem?
       - Nie wymyślać za biurkiem, późnej ewentualnie zrealizować, a jeszcze później zapytać: Jak wam się, mieszkańcy, podoba – stwierdził Jerzy Wenderlich. - Wszystko, co Janusz Nowak będzie chciał zrobić dla miasta, będzie najpierw konsultowane z jego mieszkańcami.
       Podczas wyborów żywym tematem staje się przekop Mierzei Wiślanej. Jerzy Wilk nie ukrywa, że jest na "tak", a lewica?
       - My wspieramy tę inicjatywę, ale ona nie może występować w roli pacynki, którą ożywia się sztucznie, gdy pojawiają się wybory – stwierdził Jerzy Wenderlich. - Do tego, by to zadanie się zrealizowało, trzeba zjednać większość ponad podziałami. I to nie na chwilę przed wyborami. Wówczas stanie się ono rzeczywistością, bo to jest wspólne, dobre zadanie. Mniej poszukiwania "wilczych oczu", a więcej tych ludzi, którzy chcą coś zrobić.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Lepiej być martwym niż czerwonym. Tylko KNP!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 31
  (2014-10-15)
 • Spotkali się tylko z dziennikarzami bo bali się spotkać z wyborcami, których olali od dawna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38 8
  wyborca(2014-10-15)
 • lepiej być czerwonym i martwym niż od korwinjanusza!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 31
  boskiżigol(2014-10-15)
 • komucho łapy precz od Elbląga - jedz do kaliningradu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37 11
  (2014-10-15)
 • Faktycznie Nowakowi potrzebna jest "grupa wspacia" łączy ich jedno - kolejne porazki wyborcze!;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 7
  powiec(2014-10-15)
 • tak wygląda "Towarzystwo Wzajemnej Adoracji " 16 lat niszczyli Elbląg, nikt normalny nie zagłosuje na nich tylko bezmózg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 9
  (2014-10-15)
 • POPiS-y szczekają a lewica jedzie dalej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 32
  PolitycznyObserwator(2014-10-15)
 • Jakimi słowy. Jakimi słowy opisać cię mam Ojczyzno moja jedyna którą jak matkę rodzoną kocham choć czasem łez jesteś przyczyną. Patrzę na wzloty twe i upadki i czasem aż świerzbią mi dłonie chciałbym to wszystko rozgonić w trzy wiatry i oddać ster w mądre dłonie. Pielgrzymki z kraju ciągną w świat za chlebem choć Polska to nie jest kraj ciasny mamy od wieków patent na biedę bo grabi nas naród własny. Za krew przelaną naszych synów daj nam dziś szczęście i chleb powszedni natknij rządzących siłą mądrości Boże nie chcemy słuchać dalej bredni. Chcę widzieć radość w ludzkich oczach nie smutek i zwątpienie niech wszędzie zabrzmi uśmiech dziecka nie emerytów cienie. Dźwignij się nasza droga Ojczyzno zwal z siebie brzemię biedy od lat stawiamy takie pytanie czy to nastąpi kiedy. I tylko jedna zawsze myśl mi przyświeca tkwi ona w mym sercu jak po kuli blizna trzy słowa które tak wiele znaczą Bóg Honor i Ojczyzna. Henryk Siwakowski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 3
  (2014-10-15)
 • kurduple i kolesie z okularami jak denka od butelek nie intersują mnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 7
  njumobile(2014-10-15)
 • MariuszLewandowski-Fc Pan Nowak i Pan Wunderlich to polityczni kłamcy oszukujący wyborców. Pan Nowak poddał pod głosowanie Rady Statut Miasta bez jakiejkolwiek konsultacji z mieszkańcami a na prośbę o głos w tej sprawie nie udzielił mi go. Pan Nowak moim zdaniem wpisuje się w najgorsze tradycje komunistyczne. Pan Mańkut w wyborach do europarlamentu we własnym okręgu wyborczym dostał siedem głosów – wydaje mi się że skoro sąsiedzi go nie szanują i na niego nie głosują to namawianie do tego innych jest bezprzedmiotowe, ,, ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 13
  MariuszLewandowski-Fc(2014-10-16)
 • "Jeden ma zdolności, drugi ma skłonności. Czy już dostrzegacie to sami, że najlepsi to ci nie wybrani?"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  AMalejużniekoniecznie(2014-10-16)
 • Oj Panie Władku już czas na zasłużona emeryturę. Ustąp Pan wreszcie miejsca młodszym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  ZenonWardęga(2014-10-16)
Reklama