UWAGA!

Posprzątaj po swoim psie

W sobotę 11 września, w ramach akcji "Posprzątaj po swoim psie", w elbląskich parkach, a także na Bulwarze Zygmunta Augusta strażnicy miejscy oraz młodzi sympatycy zwierząt będą zachęcać właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach.

Jak wyjaśnia Anna Kulik, szefowa Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, akcja ma na celu zachęcenie właścicieli czworonogów do sprzątania zanieczyszczeń po ich pupilach.
     - Ponadto strażnicy miejscy oraz młodzi wolontariusze będą przypominać właścicielom psów o spoczywających na nich obowiązkach, a także informować o trybie postępowania w przypadku pogryzienia przez psa lub inne zwierzę - dodaje naczelnik.
     Właściciele czworonogów otrzymają również bezpłatne zestawy higieniczne do sprzątania po psach oraz ulotki informujące o obowiązkach związanych z posiadaniem zwierząt domowych. Woreczki do sprzątania po psach zakupione zostały przez elbląskie firmy: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania oraz Zakład Sprzątania Cleaner.
     Akcja "Posprzątaj po swoim psie" odbędzie się w sobotę, 11 września, w godz. od 10.00 do 13.00 w parkach: Planty, Wojska Polskiego (ul. 3 Maja), Traugutta, Dolinka, Kajki, Modrzewia, a także na Bulwarze Zygmunta Augusta.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Najlepszą metodą zachęcania byłby mandat 50zł za odchody psa i 100zł za brak smyczy i kagańca
 • NARESZCIE !!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Malutki(2004-09-06)
 • zachecac parodia. powinni do tego zmuszac mandatami. wytlumaczcie mi jedno jak aj pojde odlac sie w krzaczki to mandat 50 pln a piesek to moze mi nawet narobic przed wejsice do klatki, bo kady to u nas lekcewazy i nikt sie tym nie zajmuje
 • he,he,he, juz to widze jak sprzataja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wesoly(2004-09-06)
 • no i dobrze tylko za co podatek za psa?????????/ na podwyzki dla Urzedasów,a wreszcie co na to Topw.Przyj.zwierz.
 • Jestem ciekawa za co właściciele psów płacą podatek za psa, te pieniadze powinny być przeznaczone na sprzątanie po pieskach , a nie na inne ,nieznane nam cele.Ciekawe SIM czy ty nie zaśmiecasz ulic miasta i tak np. zużyty bilet zamiast do śmietnika ląduje na trawniku, a może to tobie przydałby się mandat i za karę porządkowanie miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marlena(2004-09-06)
 • Karać nieodpowiedzialnych właścicieli czworonogów i basta.
 • temat stary, jak portEl ~ www.portel.pl www.portel.pl www.portel.pl ...i wciąż dwa problemy: poziom naszej kultury osobistej i wydatkowanie wpływów z tytułu podatku od posiadania psa.
 • Jak moje dziecko chce wejść na trawnik, to mu mówie że nie kochanie trawniki są dla psów i zaraz poprudzisz się .......odchodami- pozdrawiam i żyszę przyjemnych zapachów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zantyr(2004-09-06)
 • Znieść podatki za czworonogi !!! ( i tak są wykorzystywane do innych celów , a właściciele psów mają wytłumaczenie swojego niechlujstwa ). Największą plagą jednak są pieski biegające bez smyczy i kagańca. Niech ktoś w końcu zrobi z tym porządek. Nie mam zamiaru, idąc chodnikiem, co chwilę pytać się właściciela, czy aby jego pupilek mnie nie ugryzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  O. bywatel.(2004-09-06)
 • zachęcać to po prostu hańba! To jest obowiązek każdego właściciela. Takie nowobogackie paniusie i panowie maszerują z "pieskiem" a kupki zostawiają tym co za nimi!Np. place zabaw, piaskownice, chodniki obsrane maksymalnie a paniusie wynoszą sie ponad wszystkich. To jest wstyd nazwać taką akcję zachęcaniem a może tych których nie zachęcą to całować po rękach a pieski po dupkach- często obsranych. Przepraszam za wulgaryzm ale tu chyba nie idzie o osiągnięcie celu tylko o akcje dla akcji i wydanie pieniędzy podatników. Zachęcam aby ci , którzy szanują świat i innych ludzi przyszli zaprotestować przeciw miekkości i obłudzie tych co to będą zachęcać. Ci dorośli właściciele piesków to nawet czytać tablic, że tu nie wolno wyprowadzać psów, nie potrafią a powinni uczyć młodsze pokolenia obywateli. Za wywóz śmieci, za ścieki, za sprzątanie każdy musi płacić. Niech ci co mają pieski płacą albo sprzątają z wyznaczonych na sranie dla piesków terenów. Konieć. Kocham psy i inne zwierzęta, ale to nie one robią jak chcą tylko ja nauczy je ich właściciel. A każdy kto psów nie toleruje też ma prawo żyć i chodzić po chodnikach, dzieci bawić się na placach zabaw, a nie grzęznąć w kupach albo lepić babaki z sików i kupek piesków. A tak wogóle to ludziom już się pomyliło czy to oni czy ich psy powinni mieć pierwszeństwo do krzewienia klltury współżycia międzyludzkiego. Władzo odwagi a nie hipokryzji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  psiara(2004-09-07)
 • jak dla mnie to powinien byc prawomocny przepis dotyczacy sprzątania po swoich zwierzatkach. Za to powinny być normalne mandaty, bo jak sie ludzi do tego nie zmusi, to dalej będą olewać.
Reklama