UWAGA!

Potrącenie na Dąbka

 
Elbląg, Potrącenie na Dąbka
fot. Michał Skroboszewski

Do bardzo groźnego potrącenia 79-letniego mężczyzny, doszło dziś (29 grudnia) na ul. Dąbka na wysokości nowego sądu. Rannego mężczyznę pogotowie zabrało do szpitala. Zobacz więcej zdjęć. 

Do zdarzenia doszło około godziny 10 na dwuetapowym przejściu dla pieszych na wysokości budynku nowego sądu. 47-letni taksówkarz kierujący renault, poruszał się ul. Płk. Dąbka lewym pasem w kierunku ul. 12 Lutego.
       Poszkodowany 79-latek przechodził przez przejście od strony sądu w kierunku Szkoły Podstawowej nr 19. Niestety, taksówkarz nie zauważył przechodzącego mężczyzny i potrącił go. Tłumaczył, że oślepiło go słońce.
       Poszkodowanego w ciężkim stanie, z poważnymi obrażeniami głowy, nieprzytomnego pogotowie zabrało do szpitala. Przez co najmniej godzinę obydwa pasy ruchu ul. Płk. Dąbka - od skrzyżowania z ul. Brzozową będą zablokowane na czas pracy policji. Dochodzenie wyjaśni przyczyny wypadku.
      
      
Michał Skroboszewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wiele razy byłem świadkiem sytuacji gdy ludzie bezmyślnie wchodzili tam na jezdnie nad samą maskę samochodu. Czasem wystarczy odrobina ostrożności, lub chociaż spojrzenia czy nie nadjeżdża pojazd. Chwila nieuwagi i wypadek nieunikniony.
 • CYMBALE, na lewym pasie to jak mógł wejść nagle przed maske.
 • W norwegii to jest kultura jazdy a tu strach przechodzic jakby naciebie polowali
 • W norwegii to jest kultura jazdy a tu strach przechodzic jakby naciebie polowali
 • W norwegii to jest kultura jazdy a tu strach przechodzic jakby naciebie polowali
 • Korzystam z tego przejścia, ale nie pcham się nigdy pod nadjeżdżające samochody. Przecież wyżej i niżej są światła, wystarczy chwilę zaczekać i można komfortowo przejść, nie narażając siebie ani innych. Ludzie, zacznijcie myśleć! Ale, nie wyłącznie o sobie :(
 • Kiedy razi mnie słońce jadę powoli, myślałem że wszyscy tak robią.
 • 47-letni emerytalny byczek mundurowy nie zauważył pieszego? Jechał jak wariat, jak to zwykle mają w zwyczaju zotówy?
 • A czy to nie jest ten sam taksówkarz który tak brawurowo pojechał na czerwonym świetle?
 • Mentalność starszych ludzi. Moja babcia jak przechodzi przez ulice to nie patrzy czy coś jedzie bo uważa, że samochód zawsze musi się zatrzymać. Można mówić jej sto razy aż wkońcu ktoś ją potrąci. Nigdy nie zrozumiem co stara data ma w głowie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  16
  bartoszz(2015-12-29)
 • Mam nadzieje, że obligatoryjnie prawo j. .. y ma zabrane
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  10
  ciemneokul(2015-12-29)
 • Na zachodzie polscy kierowcy potrafią dobrze i zgodnie z przepisami jeździć /stosować się do obowiązującej prędkości, ustępować pierwszeństwa pieszym na przejściach, parkować tylko tam gdzie to jest dozwolone itp/, jednak gdy tylko wjeżdżają do Polski dostają małpiego rozumu i nagminnie łamią wszystkie przepisy drogowe. DLACZEGO?. Odpowiedź może być tylko jedna tam muszą mieć kulturę jazdy bo nikt im na łamanie przepisów nie pozwoli /drakońskie kary finansowe/ u nas w krają zachowują się jak przysłowiowe barany na pastwisku bo wszytko tym pseudo kierowcą WOLNO. Dla tych pseudo kierowców niczym jest gdy przechodzień stoi przed przejściem aby przedostać się na druga stronę, gó. .. no ich obchodzi że rowerzysta jedzie po ścieżce rowerowej i chce przejechać na druga stronę. Tylko za ten brak kultury tych pseudo kierowców winę za taki stan ponoszą również parlamentarzyści którzy nie uchwalają prawa, które przez kieszeń uczyłoby kultury jazdy tych nieudaczników za kółkiem.
Reklama