UWAGA!

Potrzebujemy kampanii zwróconej ku przyszłości

 Elbląg, Potrzebujemy kampanii zwróconej ku przyszłości

Samorządowa kampania wyborcza tak na dobre jeszcze nie ruszyła, a już możemy obserwować zachowania i wypowiedzi, które miast ułatwić debatę o sprawach ważnych dla Elbląga, sprowadzą ją do zaszłości, wzajemnych oskarżeń, merytoryczną wymianę myśli zastępując hasłami bez treści.

Klub Stronnictwa Demokratycznego z niepokojem postrzega personalne ataki radnych w stosunku do urzędującego Prezydenta – złe emocje zagłuszają dobry obyczaj szacunku z racji różnicy wieku, pełnionego urzędu czy chociażby bliskiej każdemu zasady: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. Ze smutkiem czytamy zarzut jednego kandydata wobec drugiego o próbie wprowadzania cenzury, zamiast jednoznacznego potępienia autora anonimowego pomówienia. W naszym kręgu cywilizacyjnym każdy jest obowiązany potępić taką niegodziwość, niezależnie kogo ona dotyczy. Pomówienie poprzez zadawanie pytań niech będzie obce nam elblążanom, przecież po wyborach będziemy żyć dalej razem w tym samym mieście. Warto nie wypowiadać słów, które ranią. Warto budować kapitał ludzki na szacunku, zaufaniu i dialogu – łatwiej to czynić, rozmawiając o przyszłości.
       Dlatego w trosce o jakość debaty samorządowej w Elblągu wzywamy i prosimy wszystkie komitety o podjęcie debaty o założeniach do budżetu na rok 2011, a ramach tej debaty zając się m.in. następującymi problemami:
       – Jak kształtować założenia do przyszłorocznego budżetu wobec sygnału o spowolnieniu gospodarki Niemiec w trzecim kwartale i zapowiedzi utrzymania tego trendu do końca roku – to pozostaje w bezpośrednim związku ze wzrostem gospodarczym w Polsce, również w Elblągu?
       – Jak wygospodarować środki niezbędne na pozyskiwanie funduszy unijnych w latach następnych?
       – Jakie przyjąć kryteria finansowania inwestycji; czy posiłkować się kredytem tylko w stosunku do tych inwestycji, co do których założony jest krótki okres zwrotu i uprawdopodobnione jest ich samofinansowanie?
       – Jak zaprosić do współpracy (konsultacji) nad założeniami do budżetu 2011 analityków finansowych pracujących w elbląskich bankach i przedsiębiorstwach?
       Aby to móc czynić, poprośmy Prezydenta Miasta Elbląga o informacje z wykonania budżetu za osiem miesięcy tego roku i wynikającą z tego prognozę Zestawienia Dochodów Działami do końca tego roku. Tylko na tej podstawie możemy prowadzić merytoryczną debatę i wnosić do niej myśli wartościowe dla miasta i mieszkańców. Wykorzystajmy tę niepowtarzalną szansę, jaką są wybory, aby pozostawić po kampanii skarbiec propozycji dobrych rozwiązań, z których przyszła Rada Miasta i nowy Prezydent będą mogli korzystać przez całą kadencję. Zróbmy to dla nas, zróbmy to dla Elbląga – naprawdę warto.
      
      
      
Stefan Rembelski, SD w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • co do cenzury SD ma największe doświadczenie ze wszystkich partii na naszym rynku. A tak w ogóle to poco te oświadczenie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ............(2010-09-27)
 • A ilu mamy tych kandydatów ? Raptem dwóch. .. ..
 • A czy ktos w Elblagu powaznie myśli o niepelnosprawnych ?Żaden z kandydatów nawet slowem nie wspomniał o tej grupie ludzi .A ponizej jest link :SZANSA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA STAŻ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM W BRUKSELI : pochodnia.pzn.org.pl
 • Do niepelnosprawnych w Elblagu :nie masz pracy ...zostań aktorem .Szczegóły ,czytaj tutaj : pochodnia.pzn.org.pl
 • Dla osób niewidomych z terenu Elblaga i okolic : pochodnia.pzn.org.pl Szczegóły na stronie fundacji "SZANSA DLA NIEWIDOMYCH " www.szansa.migomedia.pl
 • czas wyjśc z ukrycia swych biur
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-09-27)
 • i zaprezentowac kandydatow na prezydenta mieszkańcom Elblaga, na spotkaniu otwartym z mieszkańcami na P; . Jagiellończyka oraz ich programy wyborcze, ale te realne, nie fikcyjne. Cenzura jednak jest w Elblagu, moja poprzednia wypowiedz 9 ta wyżej ), została 'obcieta".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-09-27)
 • Cytat :" – Jak wygospodarować środki niezbędne na pozyskiwanie funduszy unijnych w latach następnych?" Czasu malo, bo środkow finansowych z funduszy unijnych zabraknie juz w 2010r, bo do tego roku sa przyznawane na różne cele. Unia "dała wędkę, a nie rybę ".
 • Cytat :" – Jak wygospodarować środki niezbędne na pozyskiwanie funduszy unijnych w latach następnych?" Czasu malo, bo środkow finansowych z funduszy unijnych zabraknie juz w 2012r, bo do tego roku sa przyznawane na różne cele. Unia "dała wędkę, a nie rybę ".
 • SD to nastepni chetni do koryta ktorzy przez ostatnie 4 lata nie istnieli a reaktywowali sie jedynie na wybory
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-09-27)
 • Od stycznia 2011r ZUS wprowadza UKRYTĄ EUTANAZJĘ SPOLECZEŃSTWA POLSKIEGO : www.razemztoba.pl
 • zaglosuję na kazdego kandydata, ktorego program wyborczy bedzie spelnial moje oczekiwania i nie bedzie to dotychczasowy i ten popierany przez SLD, nawet zaglosuję na Pana Jerzego Wilka, choć watpię by jego poglady byly zbiezne z tymi ktore reprezentuje wiekszość elblazan chcacych zmian i szybkiego rozwoju miasta.
Reklama