UWAGA!

Prezydent Elbląga: Złożę projekt na stadion

 Elbląg, Prezydent Elbląga: Złożę projekt na stadion
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

- Biorę słowa przedstawicieli rządu za dobrą monetę i mówię sprawdzam – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. W czwartek na konferencji prasowej zapowiedział, że samorząd złoży wniosek do Ministerstwa Sportu w sprawie dofinansowania budowy stadionu przy ul. Agrykola oraz 10 wniosków do rządowego programu odbudowy zabytków.

- Nie dalej jak tydzień temu był w Elblągu minister Bortniczuk (minister sportu – red.). Padło stwierdzenie z ust pana ministra, że załatwi pieniądze na stadion. Byłbym złym gospodarzem, gdybym nie chciał wykorzystać sytuacji, że ktoś chce dać pieniądze na elbląski sport – mówił na konferencji Witold Wróblewski. - Dlatego wczoraj spotkałem się z zarządem Olimpii Elbląg, przedstawiłem informację, że od kilku dni przygotowujemy się i jeśli tylko pan minister ogłosi konkurs w programie Sportowa Polska na dofinansowanie, to złożę taki wniosek do ministra, mając zapewnienie, że załatwi on te pieniądze.

Dziennikarze dopytywali o szczegóły projekty stadionu. Na jaką pojemność widzów miałby być? 5 tysięcy? – Uważam, że na 5 tysięcy to tak duży stadion nie jest potrzebny. Mamy gotowy projekt, uzgodniony z zarządem Olimpii wcześniej. Musi być jednak ogłoszony konkurs ministra, by móc złożyć wniosek. Pracujemy nad aktualizacją projektu – dodał prezydent. – Biorę to co mówi minister za dobrą monetę, choć dzisiaj słyszymy o wszelkich obietnicach. Sprawdzimy.

Prezydent dodał, że samorząd w ostatnich latach złożył kilkanaście wniosków do rządowych projektów na rozwój sportu: do Programu Otwartych Stref Aktywności (tzw. OSA) czy Sportowej Polski.

– Praktycznie dostaliśmy tylko obietnicę na basen. Obietnicę, bo nie ma do dzisiejszego dnia ani promesy, ani jakichkolwiek na ten temat materiałów – stwierdził. – Minister Bortniczuk stwierdził, że mogliśmy złożyć wcześniej wniosek na stadion, a wybraliśmy basen (przy Spacerowej – red.). To nieprawda. Jeden wniosek do Sportowej Polski zawierał dwa obiekty sportowe – i basen, i stadion. Te 65 mln zł obiecane ministerstwo wskazało na basen, nie na stadion.

Witold Wróblewski zapowiedział także, że złoży 10 wniosków na dofinansowanie ratowania elbląskich zabytków. – Wiceminister Śliwka obiecał, że załatwi pieniądze na remont przedszkola przy ul. Bema. Do 17 marca jest termin na składanie wniosków związanych z konserwacją zabytków. Zamierzam zgłosić 10 wniosków, nie tylko na przedszkole przy ul. Bema. Sprawdzimy, bo pan Śliwka opowiada w kampanii różne dziwne rzeczy, czy zostanie to w jakiś sposób dotrzymane – stwierdził.

Miasto oprócz dofinansowania remontu przedszkola przy ul. Bema ma także złożyć wniosek o remont przedszkola przy ul. Szańcowej oraz ratowania muru przy Galerii El oraz na remonty w obiektach sakralnych na terenie miasta.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • będzie ogłoszony konkurs Sportowa Polska, ale rozstrzygnięcia jego nie będzie, ale brawo za odważne posunięcie na zasadzie... sprawdzam?
 • Oczywiście że z ta radą po stronie pisu nic z tego nie będzie.
 • Elbląg wybudował stadion lekkoatletyczny z bieżnia 333 m :), ... wydaje mi się, że strach dawać kasę, wybudują stadion trójkątny albo romb, t nigdy nic nie wiadomo
 • Ale dobrodziej z tego Wróblewskiego, będzie się rządził rządowymi pieniędzmi. Minister sam najlepiej wie je wydać i jak będzie trzeba to sam da środki bez fałszywych podpowiedzi
 • @TeofilSkorupa - no ale nie daje!!! Dlaczego? Bo im gorzej dla Elbląga tym lepiej dla PiSu. To rok wyborczy!!! Tylko ślepy tego nie widzi.
 • Ojoj, Jakie wzmożenie u naszego prezydęta! Czyżby jakieś wybory się zbliżały? Wiem, wiem, na prezydenta miasta startować już nie może, ale na radnego czemu nie. A może gdzieś wyżej? BTW Przez 9 lat swoich rządów nie zrobił nic w sprawie stadionu, basenu i przedszkola nr 8,a teraz jak ministerstwo nie da kasy, to nie będzie jego wina. Rączki mam czyste, zobacz mamo!
 • Harley co ty bredzisz!!! Stadion na 5 tys jest za duży??? Ostatnio na stomilu było cos koło tego!!! Ty nic już nie rób w sprawie stadionu jedynie podgrzewana murawe i pa pa z urzedu!!! Mini stadionik zaraz postawi na 2,5 tys, aaa basenu odkrytego też nie tykaj bo jakiś małych sadzawek w 100tys mieście nie potrzeba, nastawiał mini piekarczykow, puścił mini tramwaje i autobusy, wybudował mini amfiteatr i dalej chce degradować to miasto
 • Jak zwykle - gadka w tonach konfrontacyjnych z rządem. I oczywiście - tanio, skromnie, kameralnie - "po co więcej? 5 tys. wystarczy". Nic dziwnego, ze kwestia poglębienia toru wodnego leży. Zalożę się, że ten gnój po cichu liczy, że rząd nie da kasy, więc odetchnie z ulgą, że znowu jakaś inwestycja się nie powiedzie, a przy okazji można zrzucić winę na "zły PiS", który nie wiedzieć czemu uwziął się na naszego "sołtysa" :) Normalnie Wróbel jest takim geniuszem pozyskiwnia środków, że wszyscy mu zazdroszczą i robią pod górkę :) Nie tam, żeby był nieporadną ciamajdą zarządzajaca 120-tys. miastem. Kiedy drugie referndum?
 • @Do_pomorskiego - Referendum??? Hahahahahahah. Skutecznie TeofilSkorupa je storpedował. Powinien częściej pisać.
 • Nikt wam tyle nie da ile pis wam obieca. W szczególności w roku wyborczym!
 • ELBLĄG to takie WILKOWYJE z wróbelkiem na czele haaaaa
 • @kek - Tusk matole Ci da! Hashtagi: #A8
Reklama