UWAGA!

Prezydent: mnie ocenią mieszkańcy

 
Elbląg, Prezydent: mnie ocenią mieszkańcy
(fot. RG)

- Jeśli już mówimy o ocenach i świadectwach, to najlepszą ocenę Platformie Obywatelskiej wystawili mieszkańcy rok temu w referendum – tak Jerzy Wilk skomentował świadectwo, które politycy PO wystawili mu za rok pracy na stanowisku prezydenta Elbląga.

Przypomnijmy, że w czwartek politycy Platformy Obywatelskiej: Elżbieta Gelert i Jerzy Wcisła wraz z Mateuszem Smolińskim ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci zaprezentowali świadectwo, jakie PO wystawiło Jerzemu Wilkowi za rok rządzenia miastem. Ocena była niedostateczna. Na odpowiedź prezydenta nie trzeba było długo czekać.
       - Jeżeli już mówimy o świadectwach i ocenach, to najlepszą ocenę Platformie Obywatelskiej wystawili mieszkańcy w referendum. Sam premier Donald Tusk powiedział, że gdyby był elblążaninem, to też by odwołał poprzednie władze – przypominał Jerzy Wilk podczas piątkowej konferencji prasowej. - Politycy PO niech się zajmą ocenianiem siebie, mnie ocenią mieszkańcy podczas listopadowych wyborów. Bardziej mnie niepokoi sprawa wysokich opłat za parkowanie pod szpitalem wojewódzkim. Miasto wydzierżawiło teren pod dodatkowy parking, tę decyzję podjął jeszcze mój poprzednik w marcu 2013 roku za symboliczny grosz za dzień. Została zawarta do 2019 roku. Warunki są więc preferencyjne i dziwię się, że szpital pobiera za parkowanie tak wysokie opłaty. Sprawie przyjrzą się nasi prawnicy i wtedy podejmę decyzję, czy tę umowę będziemy wzruszać.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ziewam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  17
  werr(2014-07-04)
 • Bóg Cie oceni. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  13
  Kolpapol(2014-07-04)
 • A dla mnie to może być obecny prezydent dalej. Nie stać Elbląga na ciągłe zmiany. Przyjdzie nowy i będzie po swojemu znów od nowa wszystko robił. Nie potrzeba zmian. Fakt, dobrze nie jest, ale nikt cudów nie dokona w 11 miesięcy przecież, nie? Lepszy Pis W Elblągu z obecnym ludzkim prezydentem niż PO, którym liczy się tylko zysk, wyzysk słabszego i kasa.
 • Ocenią go mieszkańcy tak jak pracownicy Elsinu! Koniec blisko!
 • Prezydent Wilk i PiS udają, że rządzą podobnie jak Prezydent Nowaczyk i PO wcześniej udawało. Zadłużenie Elbląga jest tak wysokie, że już stało się niemożliwe zaciąganie nowych zobowiązań, z których finansowane byłyby inwestycje infrastrukturalne. PO i Prezydent Nowaczyk przepełnili ten dzban zadłużenia i zbliżyli Miasto do katastrowy. Jeżeli miasto ma inwestować w infrastrukturę i korzystać z unijnych dotacji nowego rozdania, wyjść z zapaści finansowej to jedyną możliwością pozyskania środków pozwalających na realizacje takich zamiarów jest prywatyzacja firm budżetowych. To jest nieuniknione i konieczne. O tym trzeba dyskutować od zaraz i przygotować społeczeństwo do radykalnych poczynań. Inaczej miasto niebawem będzie wyglądało jak ten basen odkryty zarządzany przez MOSIR. Ani PO ani PiS tego nie czynią. Ich celem jest władza a nie dobre rządzenie. Czerwony
 • ,, wilkowyje elblaskie, ,są gorsze od oryginalnych i tyle w temacie. .. ..
 • Ja niestety oceniam pana negatywnie.
 • Panie Wilk, wygrał pan wybory różnicą chyba tysiąca głosów, więc więcej pokory. Na razie nic pan nie zrobił oprócz gadania i przecinania wstęg z nie swoich inwestycji. Dobrze, że pańska kadencja była krótka i nigdy więcej. Też pana przy urnach ocenimy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  25
  Sowa&Przyjaciele(2014-07-04)
 • Jeżeli wiecie lepiej i na wszystkim się lepiej znacie, to może by zasięgnąć u zródła informacji, a nie same domysły? Nieh o finansach Elląga wypowie się skarbnik miasta pan pater. A tak to tylko domysły i dziwne zagrywki byleby Wilka usunąc z urzędu. Jak pan pater przedstawi bilans zysków i strat to wtedy może będzie wszystko jasne, co nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  3
  /Alojzy/(2014-07-04)
 • Na wszelkie zarzuty jakie są wytykane i słusznie, pan Wilk zaczyna straszyć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  24
  wiza(2014-07-04)
 • Słuszne słowa, ja jako mieszkaniec oceniam p. Wilka pozytywnie, a wycie PO-wców uważam za śmieszne, ot nie mogą pogodzić się z odsunięciem od koryta i rządzeniem w " tuskowym " stylu. PO-cy nic was już nie uratuje, pokazaliście gdzie macie społeczeństwo podczas rozmów restauracyjnych zakrapianych drogimi alkoholami i rachunkami płaconymi z naszych pieniędzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  20
  szarak(2014-07-04)
 • Panie prezydencie jest pan oceniany dobrze. PO WY się boją starcia i nie mają żadnego pomysłu. Robić swoje dalej.
Reklama