UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent w Sieci... Szkół Zielonej Flagi

 

Wczoraj (12 października) prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk zaprosił do Urzędu Miasta przedstawicieli szkół uhonorowanych międzynarodowym certyfikatem „Zielona Flaga”. W tym roku zostało nim uhonorowanych aż sześć elbląskich placówek.

22 września w Krakowie, podczas Konferencji Programu „Szkoły dla Ekorozwoju”, już po raz dziesiąty spotkały się szkoły z całej Polski, najbardziej zaangażowane w działania ekologiczne, także te z Elbląga. W tym roku aż 217 polskich szkół zostało wyróżnionych certyfikatami, które potwierdzają niezwykły wkład i wartość ich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wśród wyróżnionych znalazły się szkoły z naszego miasta: SP 12, SP 16, SP 18, SP 19, OSW 2, Gimnazjum 4 – nagrodzone międzynarodowym certyfikatem „Zielona Flaga”, oraz IV LO i V LO – nagrodzone krajowym certyfikatem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. To było prawdziwe święto edukacji ekologicznej!
       W środę (12 października) prezydent Grzegorz Nowaczyk zaprosił przedstawicieli szkół uhonorowanych certyfikatem „Zielona Flaga”. Dyrektorzy placówek oraz szkolni koordynatorzy programu „Szkoły dla Ekorozwoju” odebrali gratulacje od Prezydenta i opowiadali o działaniach, które doprowadziły do otrzymania tego zaszczytnego certyfikatu.
       W roku szkolnym 2010/2011 tematem priorytetowym w staraniu się o „Zieloną Flagę” było poszanowanie energii i promocja jej odnawialnych źródeł. Dlatego też koordynatorzy wymieniali takie inicjatyw, jak organizowanie Festiwali Nauki, wycieczek i wizyt studyjnych oraz konkursów. Opowiadali o podejmowanych działaniach dotyczących ochrony przyrody ożywionej i nieożywionej, poszanowania wody, zmniejszenia wytwarzania odpadów, promocji zdrowego stylu życia...
       Wszyscy zgodnie podkreślili, że drogą do otrzymania „Zielonej Flagi” była wspólna realizacja podstawowego założenia programu „Szkoły dla Ekorozwoju” – działanie w partnerstwie. Uzyskanie tego certyfikatu jest więc dowodem, że w jedności siła. Od września 2010 r. wyróżnione placówki podejmują bowiem wspólne działania w zakresie edukacji ekologicznej, w ramach Elbląskiej Sieci Szkół Zielonej Flagi (ESSZF). W roku szkolnym 2010/2011 wspólnie zrealizowały zbiórki elektrośmieci w akcjach „Mikołajkowy...” i „Zajączkowy Prezent dla Ziemi” (grudzień 2010 i kwiecień 2011), akcję reklamową „Godzina dla Ziemi” (marzec 2011) i Dzień Ziemi. W kolejnym roku szkoły będą kontynuować sieciowe działania.
      

 


       Inicjatywa ta spodobała się Prezydentowi i objął patronatem Elbląską Sieć Szkół Zielonej Flagi.
       Serdecznie zapraszamy wraz z prezydentem miasta panem Grzegorzem Nowaczykiem wszystkie placówki oświatowe z Elbląga do działań w Sieci. O szczegółach wszyscy zainteresowani dowiedzą się na konferencji na początku listopada.
      

Elbląska Sieć Szkół Zielonej Flagi
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama