UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent zostanie bez doradcy

 
Elbląg, Piotr Żuchowski jest doradcą prezydenta od kwietnia 2016 r.
Piotr Żuchowski jest doradcą prezydenta od kwietnia 2016 r. (fot. Anna Dembińska)

Piotr Żuchowski nie będzie już doradcą prezydenta Elbląga. Straci funkcję, bo Sejm na wniosek posłów Kukiz'15 zlikwidował wszystkie stanowiska asystentów i doradców w samorządach. Przepisy mają wejść w życie w najbliższych tygodniach, po zatwierdzeniu ich przez Senat i podpisaniu przez prezydenta RP.

Piotr Żuchowski został doradcą prezydenta Elbląga do spraw oświaty, spraw społecznych i kultury w kwietniu 2016 roku, kiedy to ze stanowiska wiceprezydenta zrezygnował Bogusław Milusz.
       - Podjąłem jednak decyzję, by nie powoływać trzeciego wiceprezydenta. Wracamy do koncepcji dwóch zastępców. Dziedziny edukacji, sportu, promocji, kultury i zdrowia będą moimi zadaniami, natomiast sprawy świadczeń rodzinnych prowadzić będzie wiceprezydent Jacek Boruszka. W związku z takim rozdziałem zadań zdecydowałem, by zatrudnić doradcę, który pomoże w prowadzeniu spraw społecznych, związanych z edukacją i kulturą. Od dziś jest nim Piotr Żuchowski - mówił wówczas prezydent Wróblewski.
       Piotr Żuchowski ma 53 lata, w momencie powołania na stanowisko doradcy w Elblągu był przewodniczącym Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ale prawo nie zabrania łączenia tych dwóch funkcji. W maju tego roku został dyrektorem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, także i w tym przypadku może łączyć to stanowisko z funkcją doradcy prezydenta Elbląga. Sytuacja zmieni się po wejściu w życie ustawy, którą na wniosek posłów Kukiz'15 przegłosował Sejm. Likwiduje ona funkcje asystentów i doradców w samorządach. Przepisy czekają na przegłosowanie w Senacie, a następnie na podpis prezydenta RP, wejdą w życie w ciągu 14 dni o publikacji.
       - Prezydent nie podjął jeszcze decyzji, czy i w jakiej formie będzie kontynuował współpracę z Piotrem Żuchowskim po wejściu ustawy w życie – powiedział nam Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Gdyby Piotr Żuchowski został wiceprezydentem Elbląga, musiałby zrezygnować z funkcji dyrektora Muzeum Warmii i Mazur. Czy tak się stanie? Chcieliśmy dzisiaj zapytać o to samego zainteresowanego, ale nie udało nam się dzisiaj z nimi skontaktować.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama