UWAGA!

Prokuratura sprawdza. Ma na to 30 dni

 Elbląg, Prokuratura sprawdza. Ma na to 30 dni
(fot. arch. AD)

Po tym, jak tygodnik "Newsweek" opublikował nagranie, na którym poseł Twojego Ruchu Wojciech Penkalski mówi, że partia przekazała na referendum w Elblągu 50 tys. zł, szef elbląskiej Platformy Obywatelskiej złożył do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa zarówno przez wskazanego posła, jak i jego partię. Prokuratura ma 30 dni na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego i podjęcie decyzji czy jest zasadne dalsze badanie tej sprawy.

Postępowanie sprawdzające dotyczy możliwości popełnienia przez posła Wojciecha Penkalskiego oraz jego organizację polityczną przestępstw: nielegalnego finansowania kampanii referendalnej oraz złożenia fałszywego sprawozdania finansowego z rozliczenia kampanii referendalnej do Państwowej Komisji Wyborczej przez partię Ruch Palikota.
       - Chodzi o czyn z art. 49 f ustawy o partiach politycznych zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do lat 2 – wyjaśnia Jolanta Rudzińska, zastępca Prokuratora Rejonowego.
       Doniesienie szefa elbląskiej PO zostało zarejestrowane 5 lutego. Prokuratura ma 30 dni na podjęcie decyzji czy podejrzenie o popełnieniu przestępstwa jest uzasadnione.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No i dobrze!!!
 • Platforma doprowadza ten kraj do upadku interesują ich tylko własne stołki zanim przegrają wybory to jeszcze nas więcej wyjedzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  12
  Kolik(2014-02-11)
 • A ooooo coooo chhooooodziii. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  mążZofiiii(2014-02-11)
 • Spokojnie nic mu nie zrobia, tak samo jak babce która nie stawia się na policji, zwykły obywatel juz dawno by siedział tvnwarszawa.tvn24. pl /informacje,news,kierujaca-spod-rotundy-wciaz-nie-stawia-sie-na-policji,113365.html
 • MariuszLewandowski-Fc Jakie ładne zdjęcie Pana Wcisło. Normalnie kupię sobie krawat może od tego rozumu mi nie przybędzie ale pewnie wizerunkowo zyskam o 1000 procent. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  MariuszLewandowski-Fc(2014-02-11)
 • Zapewne nie będzie uzasadnione. ..
 • Pewnie przywiózł z Berlina i to w kartonach, no ale jak wydał na swoje potrzeby, to co? życie posła kosztuje.
 • lewandwoski się lansuje teraz na portelu
 • MariuszLewandowski-Fc Lansik w bluzie z lumpeksu za 4.50 i butach za 30 zeta co mają 4 lata ? No dobry jesteś kolo, nie ma co. Ale co mi tam chcesz żebym zatańczył na rurze ? Wybacz do europarlamentu nie kandyduję chcesz to tańcz sam. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  MariuszLewandowski-Fc(2014-02-12)
 • I słusznie, należy jeszcze wyjaśnić wkład finansowy PiS w akcję referendalną, w końcu p. Wilk to na taśmach potwierdził. Proszę, proszę PiS, Twój Ruch i jeszcze pewna gazeta. .. 24,wszyscy zgodnie współpracowali w rzucaniu kalumnii i oskarżeń. Ciekawe szczególnie w przypadku działaczy PiS - jak to się ma do wartości, dekalogu - nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
 • Lewandowski jakbyś się wziął do uczciwej pracy to byś kupił sobie lepsze ciuchy. Ty nierobie wolisz całymi dniami pisać bzdury w necie
Reklama