UWAGA!

„Przyjmę mandat po Jerzym Wilku”

 Elbląg, Adam Ołdakowski był już posłem trzech kadencji
Adam Ołdakowski był już posłem trzech kadencji (fot. Wikipedia)

Adam Ołdakowski, rolnik spod Bartoszyc, obejmie mandat poselski po zmarłym w niedzielę Jerzym Wilku. Zasiadał już wcześniej w Sejmie.

Zgodnie z ordynacją wyborczą w przypadku wygaśnięcia mandatu danego posła, prawo do jego objęcia ma osoba, która uzyskała w ostatnich wyborach na danej liście wyborczej kolejną największą liczbę głosów. W 2019 roku Adam Ołdakowski uzyskał 5886 głosów na liście Zjednoczonej Prawicy i to on zasiądzie w Sejmie.

- Tak, przyjmę mandat. I będę go wypełniał z tym większym poczuciem obowiązku, że przypada mi po Jurku. To był wspaniały, bardzo uczciwy człowiek. Przez jedną kadencję razem zasiadaliśmy w ławach poselskich. Nawiązaliśmy bliskie relacje. Nasze żony nawet się zaprzyjaźniły – powiedział Adam Ołdakowski w wywiadzie dla „Gazety Olsztyńskiej”.

Adam Ołdakowski ma 66 lat, pochodzi z Giżycka, ale od lat prowadzi duże gospodarstwo rolne pod Bartoszycami. Z polityką związany od 1988 roku, należał do PSL, Samoobrony, z której listy po raz pierwszy w 2001 roku trafił do Sejmu. Po raz drugi został posłem w 2005 roku, w kolejnych wyborach (2007 i 2011) mandatu nie uzyskał. W 2014 roku z ramienia PiS zdobył mandat radnego do Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego, a rok później ponownie został posłem, także z listy PiS. Startował ponownie w wyborach w 2019 roku, uzyskując w okręgu elbląskim 5886 głosów (Bartoszyce są częścią okręgu). Wówczas to było za mało, by zostać posłem.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • hahaha mandat. .. kase przejmie, kase. ..
 • kolejny gamoń który nic nie potrafi a tylko kase by brac nic wiecej, aby kasa. Wstydz sie człowieku powiedz otwarcie a nie łżesz a do koscioła chodzisz i udajesz cnotliwego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  79
  28
  aleksandra@wp(2021-05-18)
 • jeszcze chłopina ledwo ciepła a ten już przy okienku stoi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  80
  18
  aleksyabdiejev(2021-05-18)
 • Życzymy udanej pracy dla dobra naszej ojczyzny, wierzę że Pan poseł sprosta wielkim zadaniom które są przed nami i dorówna swoim znakomitym kolegom z klubu parlamentarnego w trosce i staraniach na rzecz naszego kraju.
 • OOOHOO- następny młodzian w sile wieku. O, to nam na pewno pokaże na co go stać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  70
  13
  zaszczepiony wpustek(2021-05-18)
 • Panie A. Ołdakowski. Nie ma pan umiaru, wyczucia i taktu. Nie może pan poczekać chociaż do pogrzebu Pana Jerzego Wilka. Nie czuje pan, że jeszcze jest za wcześnie na lansowanie się i pokazywanie radości z objęcia mandatu !!!!! My pana nie wybraliśmy. Dostaje pan stanowisko psim swędem. Wstyd !!!!!
 • @zenobiusz - Ja jak przyjmuję mandat to płacę!!!! A on przyjmie mandat i mu zapłacą?? Co za Państwo równych i równiejszych haha :)
 • @TeofilSkorupa - zapomniałeś napisać jeszcze o przewodniej roli partii. Hashtagi: #hahaha
 • CÓŻ za powiew świeżości i młodości!!!! Co taki rolnik może wiedzieć o świecie/potrzeba/rozwoju społeczeństwa młodego i rozwojowego?
 • Jaj sobie nie róbcie! Emeryt-rolnik ma mną rządzić? Wyjazd chłopie na wieś krowy doić!
 • "Rolnik spod Bartoszyc". Jakże idealnie się to wpasowuje w image tego post-PGR-owskiego, postrolniczego województwa szuwarowo-bagiennego ze stolicą w Olszczynie. Tak wlasnie ostatecznie ludzie widzą to województwo i częścią czegs takiego musi być post-hanzeatycki Elbląg, miasto dotychczas kojarzone z przemyslem i Wybrzeżem. Pobyt naszego miasta w tym wojewodztwie to obciach i czarny PR, a wszystko w imię istnienia tego województwa, bo jak to nam tłumaczono w 1999 r. "Olsztyn sam nie da rady". Wilk byl chociaż jedynym posłem, który otwarcie mówił o przyłączeniu nas do prawowitego regionu administracyjnego czyli woj. pomorskiego. Teraz zastapił, go jakiś rolas. Tacy ludzie będą wlaśnie walczyć o interes naszego miasta. ..
 • @TeofilSkorupa - Specjalista od zasiewu buraka cukrowego albo trzody chlewnej. Taki skoczek może przejmie mandat i skoczy do Szymonka. Tylko krowa poglądów nie zmienia.
Reklama