UWAGA!

Radni Koalicji Obywatelskiej apelują: zasłoń twarz, chroń siebie i innych

 Elbląg, Radni Koalicji Obywatelskiej apelują: zasłoń twarz, chroń siebie i innych
fot. arch. KO

Radni Koalicji Obywatelskiej zainicjowali akcję pn. #ZasłońTwarz - chroń siebie i innych. - Jak pokazują badania, powszechny obowiązek noszenia masek daje dobre rezultaty. Czesi wprowadzili taki obowiązek i krzywa zachorowań zaczyna im się wypłaszczać - informuje Robert Turlej. 

Liczba chorych na COVID-19 zwiększa się coraz szybciej, dlatego też należy podjąć nowe środki walki z koronawirusem. Zostanie w domu czy zachowywanie odległości są bardzo istotne, ale to za mało, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zasłaniania ust i nosa podczas wyjścia na zakupy, do pracy lub podczas krótkiego wyjścia na dwór. Chroniąc siebie, chronimy też innych.

Według badań koronawirus może być przekazywany przez osoby nie wykazujące żadnych objawów. Wiele osób może nieświadomie zarażać innych, dlatego tak istotne jest zakładanie maseczek. Koronawirus przedostaje się do otoczenia podczas rozmowy, śpiewu i innych aktywności. Co gorsza, wirus może utrzymywać się w powietrzu nawet kilka godzin!

 

Do zakrycia ust i nosa wystarczy chusta, apaszka, szalik czy ręcznie wykonana maseczka.

Nie musi to być profesjonalna maska, bo jak wiemy, te obecnie jest ciężko kupić i przeznaczone są po pierwsze dla personelu medycznego. Według specjalistów jest to ochrona częściowa. Jednak dziś liczy się jakakolwiek ochrona.

Najnowsze dane pokazują, że noszenie masek ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania rozwoju epidemii. Im więcej osób zakrywa twarz, tym mniejsza jest szansa na rozprzestrzenianie się wirusa i tym mniej osób narażonych jest na zakażenie

Nośmy maseczki chroniąc siebie i innych! Wspólnie wygramy walkę z koronawirusem!

 

 

Radni Koalicji Obywatelskiej

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Lans na koronawirusie? Powinni swoje diety przeznaczyć na zakup maseczek dla najbardziej zagrożonych. Ale apel nic nie.kosztuje.
 • Dziękuję, że to propagujecie. Igła, nici, jakiś ciuch i też sobie uszyłam. Zbyt duży strach jak coniektórzy w sklepie czy w kolejce beztrosko potrafią się nadal zachować. Maseczka lada moment będzie obowiązkowa, nie czekajcie, chrońcie się już teraz. Kwadrat i sznureczki to chyba nie przerasta waszych możliwości w uszyciu.
 • O kogo się boją? O ludzi? Nie. O siebie i swoje diety
 • To jest bardzo żenujący chwyt zaczerpnięty od innych i niekoniecznie do konca sprawdzony i calkowicie bezpieczny, pajacują w wyścigu w wirtualnych prezentacjach bo wszystko mozna w koncu przekuć w sukces w ich mentalnosci, na fb prezentują jakieś bzdury, śmieszne rady, a w najwazniejszych kwestiach w ktorych zawiodła technika ukryli się w domowym zaciszu ! Tylko muszą pamiętać ze Elblag czeka teraz bardzo ciezki czas i stan tego miasta i jego problemów po epidemii będzie prawdziwym obrazem ich działalności, bo do tej pory byli bo byli, tak więc mniej lansu, a wiecej skutecznosci i widocznosci w dzialaniach, za ktore bierze się pieniądze! A swoją drogą czy diety zostaly przekazane na pomoc szpitalom? Bo nie było ani na portalach ani w prasie wzmianki o tym geście?tak więc zdrowego umiaru we wszystkim ! I myslcie o bezpieczenstwie przy wyborach i co zrobić w tym temacie
 • .. POszli WON! Kłamczuchy wasze niedoczekanie dostać się do władzy i źreć bez opamiętania jak przez poprzednie 8 lat!
 • A ja mam pytanie. Jaka jest Wasza prawdziwa twarz? Czy macie jedną, dwie, trzy, czy tyle, ile potrzeba, by spokojnie, sielankowo egzystować? I nie chodzi mi o byt w dzisiejszym, szczególnym okresie, ale na co dzień. Czy każdego dnia realizujecie przysięgę radnego złożoną oficjalnie i w blasku fleszy, czy dobro ogólne przekładacie nad własnym? Czy płyniecie pod prąd, bo to właściwe, czy z nurtem, bo tak łatwiej i wygodniej. Niech ten trudny okres zainicjuje zmiany na lepsze, pokaże prawdę. Dobre rady i właściwe nawyki dotyczące noszenia maseczek i rękawiczek niech serwują nam celebryci. Od radnych wymagamy czegoś innego. Zdejmijcie maski, pokażcie twarze i przekażcie pieniądze z diet radnego (chociaż z tych odwołanych dotychczas sesji) na walkę z wirusem, na konto szpitala wojewódzkiego. Wszak oprócz serducha i po linii politycznej, ruch ten będzie zdecydowanie poprawny. Nie będziecie pierwszymi darczyńcami, w kraju to już się dzieje.
 • Tusk to stary przegrany i sfrustrowany POlityk, który ujada wiecznie na POLSKĘ z UE!
 • Mam nadzieję, że sytuacja gospodarcza zmusi ustawodawcę do drastycznego ograniczenia liczby radnych (To co mamy to Kraj Rad) , a wtedy zniknie powszechne tuczenie się na "diecie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  66
  4
  Beta15(2020-04-05)
 • Czekam na gościa od nasyłania Policji na działkowców.
 • Czy osoby pracujące otrzymają maski dla ich wspolnego bezpieczenstwa, skoro tak namawiacie?
 • Jadę na Białoruś, chyba jedyny normalny kraj bez żadnych restrykcji w kwestii koronawirusa. Kara śmierci, itd. Brawo Białoruś!!
 • Po przejęciu władzy przez PiS rozpoczął się rozwój POLSKI i jednocześnie została zatrzymana grabież i dewastacja naszej Ojczyzny. POszli WON! Na szczaw i mirabelki!
Reklama