UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni zatwierdzili zmiany w oświacie

 
Elbląg, Radni zatwierdzili zmiany w oświacie
(fot. Anna Dembińska)

Radni przyjęli projekt zmian w elbląskiej oświacie, związany z reformą wprowadzaną przez rząd. „Za” głosowało 20 osób, cztery – z PO – wstrzymały się od głosu. Nadal nie ma odpowiedzi jednak na wiele problemów, które reforma może spowodować w mieście.

Elbląski projekt zmian w oświacie chwalą wszyscy radni: i opozycji, i z koalicji. Zakłada on, że wszyscy szkoły podstawowe nie zmienią swoich lokalizacji, gimnazja w trakcie wygaszania również (za wyjątkiem Gimnazjum nr 7 z ul. Lotniczej, które zostanie przeniesione do budynku SP nr 14 przy ul. Mielczarskiego), a wszystkie budynki po gimnazjach będą wykorzystane na cele edukacyjne. „Za” głosowało 20 radnych, 4 osoby (Robert Turlej, Piotr Derlukiewicz, Irena Sokołowska i Małgorzata Adamowicz, wszyscy z PO) wstrzymały się od głosu.
       - Robimy wszystko, by zmiany miały jak najmniejszy wpływ na bezpieczeństwo uczniów i były jak najmniej odczuwalne dla nauczycieli i rodziców. Nie zmieniamy sieci szkół, nie zamykamy żadnej szkoły ponadgimnazjalnej – powtarzał na dzisiejszej sesji prezydent Witold Wróblewski.
       - Koncepcja przedstawiona przez samorząd wpisuje się w program rozwoju szkolnictwa zawodowego. Dążymy do stworzenia silnej bazy edukacyjnej i poprawy warunków do praktycznej nauki zawodu – dodał Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
       Mimo pochwał, nadal na wiele pytań dotyczących elbląskiej edukacji nie ma odpowiedzi. Na przykład dopiero w kwietniu, kiedy dyrektorzy szkół stworzą siatkę godzin, będzie wiadomo, ile nauczycieli będzie zagrożonych utratą pracy.
       - Zatrudnianie nauczycieli w szkołach przez dyrektorów musi być skoordynowane z władzami miasta, by walczyć o każdego nauczyciela z gimnazjum, który ma odpowiednie kwalifikacje, by uczyć po wprowadzeniu reformy w życie – mówił Piotr Żuchowski, doradca prezydenta ds. oświaty.
       Nie wiadomo też, co stanie się z budynkiem przy ul. Zamkowej, w którym obecnie mieści się Zespół Szkół Zawodowych nr 1. O to na sesji pytał prezydenta radny PiS Rafał Traks. - Uczniowie ten budynek opuszczą w 2018 roku, by przenieść się do budynku obecnego Gimnazjum nr 2, więc jeszcze mamy trochę czasu na zastanowienie się. Budynek przy Zamkowej nie jest w najlepszym stanie technicznym – albo zostanie sprzedany inwestorowi na cele turystyczne zważywszy na położenie na starówce, albo zostanie wykorzystany przez samorząd na inne cele – odpowiedział Witold Wróblewski.
       Radny Traks pytał także o przyszłość szkolnictwa sportowego w Elblągu: Czy śladem szkoły sportowej przy ul. Agrykola powstanie również sportowa szkoła średnia?
       - To dobry pomysł wart zastanowienia. Na razie nieodległe IV LO ma dwie klasy sportowe, ale dzisiaj nie rozstrzygniemy, czy i jaka szkoła ponadpodstawowa będzie mogła pełnić taką rolę – stwierdził Piotr Żuchowski.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Jak Po com sie nic nie podoba to niech sie wynoszą i nie przeszkadzają innym. PO -rządziło i g****o zrobiło zapomnieli.
 • a tego cyrku z budową toru łyżwiarskiego oczywiście radni nie widzą.
 • Szkoda, że nie rozważono pomysłu utworzenia szkoły sportowej w siedzibie gim 2,Zamkową przenieść na Agricola. Dla Zamkowej ta przeprowadzka to strata fajnego miejsca i utrudnione dotarcie dla uczniów dojeżdżających-bilet żeby dojechać do Elbląga i na komunikację miejską na dotarcie na Robotniczą. A nauczyciele będą tracić pracę, bo nie ma uczniów, a do tego ten cały bałagan a"la Zalewska spotęguje ten problem.
 • napiszcie ile taki radny bierze za każde posiedzenie. Godzinka-dwie na hihihi, hahaha i niezła kasa na koncie
 • radni koło sądu parkują?
 • Radni nie mają nic do gadania. Rząd zatwierdził i basta. !!!!
 • trzeba skończyć z finansowaniem służb mundurowych przez samorządy!!!! to. żenujące i korupcjogenne.
 • Uwaga najnowszy sondaż z niezależnego źródła!!! Wybory samorządowe wygrywa pis 45%, Narodowcy 25,KUKIZ 20,reszta poza progiem!!!!!
 • w następnych wyborach będzie Pis Kukiz Narodowcy reszta odpada
 • Jak mają się te ustalenia do dzisiejszej wypowiedzi pani minister, że gimnazja nie będą wygaszane, tylko przekształcane? Mówiła coś o zmianie nazwiska, a nie o agonii. Z wypowiedzi naszych radnych wynika, że do budynku wchodzi nowa szkoła. Nie ma mowy o nauczycielach z gimnazjów. Nawet Gimnazjum nr 7 ma być przeniesione, a nie połączone, czy przekształcone.
 • Okolo 1300zl i co to dużo ???? Użerać się z każdym i troić sie aby każdemu człowiekowi dogodzić.
 • Po raz kolejny, ,przeprowadzki, ,. .. szkoda mi dzieciaków i ich rodziców, a te całe gadające po puszczy barachło nie diabli wezmą. .. .. Belzebób upodobał sobie wiadomo kogo! Nic nie zostaje jak opór przeciw samodzierżawiu!
Reklama