UWAGA!

Radny w obronie Jana Pawła II

 Elbląg, Marek Pruszak
Marek Pruszak (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

- Wobec ataków na osobę Jana Pawła II, wobec próby odebrania mu należnej czci stańmy w jego obronie – apelował dzisiaj na sesji Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak, szef klubu PiS, wygłaszając oświadczenie w tej sprawie. Zobacz zdjęcia z sesji.

W mediach ogólnopolskich szerokim echem odbiła się emisja reportażu w TVN24 z cyklu „Bielmo" pod tytułem "Franciszkańska 3", autorstwa Marcina Gutowskiego, w którym pada teza, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele i to na długo, zanim został papieżem. „Zamiast stanąć po stronie ofiar, przenosił księży z parafii na parafię. Marcin Gutowski dotarł do kluczowego świadka i ofiar, które przerwały milczenie” – informuje stacja.

Dzisiaj w Sejmie o obronę imienia Jana Pawła II apelował wicepremier Piotr Gliński. Na sesji Rady Miejskiej w Elblągu - Marek Pruszak, szef klubu radnych PiS, który przypomniał w swoim oświadczeniu, że Jan Paweł II jest honorowym obywatelem Elbląga. Tytuł Rada Miejska nadała papieżowi 19 maja 1999 roku, kilka tygodni przed jego pielgrzymką do Elbląga. W nabożeństwie na lotnisku uczestniczyło ok. 300 tysięcy osób.

- Wielu z nas z dumą utożsamia się z pokoleniem JP2. Przez ostatnie dziesięciolecia słuchaliśmy jego słów i wielokrotnie je cytowaliśmy. Pamiętamy co nasz Rodak mówił do młodzieży 12 czerwca 1987 roku: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować” – mówił radny, cytując Jana Pawła II.

I dodał: „Wobec ataków na osobę Jana Pawła II, wobec próby odebrania mu należnej czci stańmy w jego obronie. <> – dodał Marek Pruszak, cytując jedną z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego. - Nie pozwólmy, żeby lewackie środowiska i niektóre media nagle przez wyciągnięte kwity Służby Bezpieczeństwa i anonimowych świadków odebrali nam i młodemu pokoleniu autorytet Jana Pawła II – stwierdził w oświadczeniu, zachęcając, by poprali go także radni pozostałych klubów. Tego tematu nikt z radnych pozostałych klubów na sesji nie podjął.

Reportaż z cyklu „Bielmo” można zobaczyć tutaj.

 

Warszawa. W czwartek wieczorem uchwałę "w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II" na wniosek PiS przejął Sejm. "Za" głosowało 271 posłów, w tym PiS (227 głosów), Koalicji Polskiej (27), Konfederacji (7), Porozumienia (4) i Kukiz 15 (3) oraz m.in. jedna posłanka PO. Pozostali posłowie PO nie wzięli udziału w głosowaniu, podobnie jak w większości posłowie Polski 2050.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama