UWAGA!

"Remontowcy" wrócili do swojej dywizji

 
Elbląg, "Remontowcy" wrócili do swojej dywizji
fot. Michał Skroboszewski

Po siedmiu latach nieobecności 16. Żuławski Batalion Remontowy wrócił w szeregi 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Batalion zadania utrzymania w pełnej gotowości sprzętu wojskowego realizował, realizuje i będzie realizował na wysokim poziomie - zapewniał podczas dzisiejszej (13 grudnia) uroczystości jego dowódca ppłk. Piotr Pankowski. Jednak to nie koniec zmian, jakie czekają elbląskich "remontowców". Zobacz zdjęcia.

16. Żuławski Batalion Remontowy powstał 16 czerwca 1967 r. Przez 44 lata był w strukturach 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, by w roku 2011 opuścić jej szeregi i wejść w podporządkowanie 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.
       - Batalion zadania utrzymania w pełnej gotowości sprzętu wojskowego realizował, realizuje i będzie realizował na wysokim poziomie - zapewniał dziś (13 grudnia) ppłk. Piotr Pankowski. - To na nas spoczywa obowiązek zachowania zdolności sprzętu bojowego jednostek 16. PDZ.
       O tym, że batalion stanie na wysokości zadania spokojny jest gen. dyw. Marek Sokołowski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej: - Historia zatoczyła koło, cieszę się, że wróciliście - stwierdził, ale i dodał: - Przed batalionem nowe wyzwania. W 2019 r. musi się on przeorganizować w pułk logistyczny, zabezpieczający 16. PDZ. Nie widzę jednak możliwości, bym na koniec roku następnego zameldował, że nie jestem w stanie czegokolwiek wykonać, albo że 16. pułk żuławski nie jest w stanie tego zrobić. Powiem krótko: jesteśmy skazani na sukces.
       Generał Sokołowski zapowiedział, że będzie wnioskował o to, by dowódcą nowego pułku był obecny dowódca 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo miła informacja, 16DZ na zawsze związana jest z Elblągiem. Oby tylko Sztabu 16DZ z Białobrzeg nie przenosili do Olsztyna. Wszędzie tylko nie Olsztyn.
 • Mars007 Zabawny artykuł. Ile to zadań wykonują, a ile na najwyższym poziomie. I czego to nie jest w stanie zrobić. To może ktoś napisze co takiego robi nasze dzielne wojsko. Oprócz maszerowania po placu. Może jakiś filmik z ćwiczeń. Wojska jak nie było tak nie ma a pokój nie będzie trwał wiecznie. A jak widzę jak ochroniarze pilnują jednostek wojskowych to ręce opadają.
 • Chyba spadłeś z "marsa". Nie masz pojęcia o wojsku i o tym czym się zajmuje batalion remontowy i co naprawia w swoich halach remontowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17
  7
  Elblazaninnnnnnnn(2018-12-13)
 • Na przywitanie wypadło by wyremontować lotnisko w Elblągu i wybudować pas startowy z prawdziwego zdarzenia.jest sztab nato w Elblągu to i musi być dobre lotnisko.
 • potrzebny batalion dla armii która posiada sprzęt tylko do remontu.
 • To nie batalion budowy lotnisk tylko remontowy. Remontuje sprzęt wojskowy każdego rodzaju. Pancerny, transportowy, broń, radiostacje. To nie budowlańcy tylko fachowcy od sprzętu.
 • Co ty wiesz.
 • Po co to wszystko, niech chłopaki poszukuają normalnej pracy a pieniądze które są wydawane na remonty sprzętu który nadaje sie do zezłomowania dla dzieci rozdać niech jadą na kolonie obozy bo są one przyszłością każdego z nas i trzeba o nie dbać.
 • Dobre podsumowanie - jesteśmy skazani na sukces. Nic dodać, nic ująć. Wierzę, że uda się przeorganizować batalion w pułk. Wystarczy tylko zmienić nazwę. I pyk, będziemy mieć pułk. Przecież wszystko za PiS musi się udać. Może jeszcze brygadę remontową uda się zrobić za ministra Mariusza. Kolejne medale i awanse. Ciekawy jestem jak nasi żołnierze zaliczają egzamin z wychowania fizycznego? Może tak niezapowiedziany sprawdzianik? Zobaczymy wtedy przygotowanie do zawodu. Na nagrody i awanse trzeba zapracować. A nasi obrońcy wszystko mają podane na tacy. Przecież im się należy, prawda?
 • Wolę żeby ochroniarz pilnował jednostki za swoją pensje niż żołnierz, który zarabia więcej to i w razie czego będzie się od niego więcej wymagało.
 • Batalion to dziady w zieleni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  11
  Kotttt(2018-12-13)
 • Panie Boże! Kiedy wreszcie przestaną wybrzydzać ludzie, wobec których jestem przyjaźnie nastawiony, bo są z mojego miasta? Inaczej napiszę: nie chcę wybaczać idiotom, tylko dlatego, że są z Elbląga. Boże, wybacz im, bo wiedzą, co czynią.
Reklama