UWAGA!

Rondo już z nową nazwą

 Elbląg, Rondo już z nową nazwą
fot. Anna Dembińska

Na rondzie na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ulic Rawskiej, Druskiej oraz Pasłęckiej pojawiła się już nowa nazwa. Każdy, kto wjeżdża do Elbląga z tamtej strony już wie, że to rondo Bitwy pod Grunwaldem.

Przypomnijmy: po agresji Rosji na Ukrainę, prezydent Elbląga wypowiedział umowę o partnerstwie rosyjskim i białoruskim miastom: Kaliningrad, Bałtijsk, Nowogród i Nowogródek. Rada Miasta zmieniła nazwy rond Kaliningrad (na rondo Bitwy pod Grunwaldem) oraz Nowogródek (na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Żuławskiej na Bitwy Warszawskiej).

Pozostało zmienić tylko napis na byłym rondzie Kaliningrad. Przypomnijmy, że grupa mieszkańców zrobiła na rondzie happening polegający na umieszczeniu nazwy Rondo Kijów. Potem nazwa Kaliningrad została zasłonięta. Dziś widzieliśmy już właściwy napis „Rondo Bitwy pod Grunwaldem”.

Na rondzie Nowogródek nie ma cokołu, na którym można by umieścić nową nazwę. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy i tam stosowny napis powstanie.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zlikwidować nazwy rond! Ile razy będziecie te nazwy nadawać? Ile to kosztuje? Rondo nie musi mieć nazwy to skrzyżowanie ulic!
 • Zgadzam się po co ten cyrk z nazywanie rond ?
 • Kiedy zdejmiecie ruską faszystowską gwiazdę morderców z cmentarza na Agykoli. ???? Czego się boicie, ? Czas opowiedzieć się za właściwą stroną a nie bać się ruskiego okupanta i bandyty.
 • @Do pierwszego wpisu- popieram w 1000%, - kasa nie leży na ulicy, a w ulicach dziury których niema za co łatać.
 • Proszę o koszty tej zabawy to raczej nie jest z tektury.
 • Jak jadę przez rondo to patrzę by jechać prawidłowo i bezpieczne, a jego nazwę mam w d....
 • no i ruski troll się pojawił
 • MariuszLewandowski-Fc Kolego - nigdy. To teren cmentarza o i tym czy ta gwiazda ma tam być mogą zdecydować synowie tych co tam spoczywają. Jesteś barbarzyńcą to jedź do Władimira Władimirowicza Putina pewne da ci kilka kilo trotylu żebyś wysadził Twierdzę z Zbarażu na znak że to już nie jest perła w koronie Rzeczypospolitej. Narysuj na ścianie wielkie koło cofnij się o pięć kroków i walnij w to koło z byka - może twój mózg zaskoczy i zaczniesz kojarzyć że politykę cmentarzach robią tylko hieny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35
  45
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-09)
 • a co "banderowski " rondem ??? KIEDY ZMIANA !!! albo kiedy referendum o odwołanie rady miasta
 • @MariuszLewandowski-Fc - Putin to zło. Rosja to piekło!!!
 • Czemu i komu te nazwy rond mają służyć?? Okazja do świętowania?? Bawcie się, ale nie za podatników pieniądze do diabła!!!!! Hashtagi: #Ewa
 • MariuszLewandowski-Fc @POLAK 44 - Do czasu zakończenia wojny na Ukrainie nazwa Ronda Tarnopol pozostanie - przynajmniej ja zrobię wszytko by tak pozostało. Jeśli po tym jak pomagamy uciekinierom władze Tarnopola będę gloryfikować banderowców i ukrywać prawdę o Wołyniu, to jak Bóg na niebie będę pierwszy który zażąda zmiany tej nazwy na Rondo ofiar Rzezi Wołyńskiej i zerwania jakiejkolwiek współpracy z Tarnopolem. Na razie co powiedziałem na ostatniej sesji mam żal do Prezydenta i Rady że przed konfliktem zrobili w tej sprawie zbyt mało. Referendum o odwołanie władz miasta wymaga pracy zespołowej i wydaje mi się że razem z kolegami z roku 2013 zaczniemy się mocniej tej radzie przyglądać. Dotąd za wiele zaufania do niej było ale faktem jest że jak na razie poważnych i nieodwracalnych szkód dla interesów miasta nie spowodowali. Ale fakt że Elbląg rozwija się zbyt wolno też zaczyna być grzechem zaniechania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  9
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-09)
Reklama