UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rytmy sukcesu, czyli jedyny taki koncert

2019-11-29
10:00
 

Co łączy szkoły w angielskim Lincoln, niemieckim Dillingen i polskim Elblągu? Muzykalność i wielki sukces! W środę, 20 listopada o godz. 17 w elbląskiej szkole muzycznej wystawiona została muzyczna opowieść o samotności, przyjaźni i poszukiwaniu miłości.

Stanowiła ona podsumowanie dwuletniego projektu Erasmus+ pod nazwą „Rytmy sukcesu - muzyka i ruch w rozwijaniu kompetencji kluczowych", w który zaangażowana była młodzież w wieku 13-18 lat – w sumie około 100 osób. Potężne przedsięwzięcie!

Nauczyciele i uczniowie zaprzyjaźnionych szkół partnerskich stanęli na wysokości zadania! Po raz kolejny okazało się, że odpowiedni rytm niesie ze sobą sukces i jest niezłą zabawą – zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i tym, którzy zechcieli nas motywować swoją obecnością.

 

W trakcie trwania projektu uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu dwukrotnie odwiedzili St.-Bonaventura Gymnasium w Dillingen, w Bawarii oraz Sir Robert Pattinson Academy w North Hykeham, Linconshire w Wielkiej Brytanii. Poza doświadczeniami typowej wymiany uczniowskiej brali też udział w warsztatach muzycznych, teatralnych i tanecznych.

Wspomniany projekt Erasmus+ nie jest jedynym, który szkoła realizowała w bieżącym roku. Staraniem zespołu ds. projektów międzynarodowych udało się pozyskać fundusze (projekt POWER) na tygodniowe szkolenie zagraniczne dla nauczycieli. Kurs w Lincoln, UK obejmował m.in. obserwacje lekcji w szkołach, warsztaty z muzykologii oraz seminaria. Celem szkolenia było pozyskanie wiedzy i porównanie doświadczeń głównie w zakresie korelacji treści programowych w szkole artystycznej oraz poszukiwanie inspiracji do wdrażania nowych technik i metod pracy z uczniem.

Wzbogaceni o nowe doświadczenia nauczyciele ZPSM we współpracy ze szkołami muzycznymi z Niemiec (Dillingen) oraz Słowacji (Levice) będą aplikować o kolejny projekt wiosną 2020r.

 

----- artykuł sponsorowany -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl