UWAGA!

Są wyniki

 Elbląg, Maturzyści poznali już wyniki egzaminów pisemnych
Maturzyści poznali już wyniki egzaminów pisemnych

Dzisiaj większość maturzystów odetchnęła z ulgą. Około południa w szkołach średnich wywieszono wyniki pisemnych matur. Michał, maturzysta z IV Liceum Ogólnokształcącego, na egzaminy pisemne wybrał język polski i matematykę. Wyniki - dwie oceny dostateczne trochę go rozczarowały.

- Liczyłem na 3 i 5 ale niestety na matematyce siedziałem w pierwszej ławce i nie mogłem ściągnąć ostatniego zadania. Sam zrobiłem dwa pozostałe i tylko trzecie mi zostało. Z polskiego nie ściągałem wcale, nawet nie miałem ani jednej ściągi przy sobie. Zawsze lepiej wychodzi mi pisanie "z głowy", a jak mam ściągi, to wtedy myślę tylko o tym, jak ściągnąć i kiedy.
     Szkolne koleżanki Michała uważają, że właśnie dzięki ściągom zdały egzamin z polskiego. I niemal cała ich matura była ściągnięta.
     - Z polskiego miałam mnóstwo ściąg i to różnych. W kieszeniach marynarki miałam tradycyjne, małe ruloniki, gdzie miałam dwa wypracowania i ogólne pojęcia. - mówiła Ania. - W wewnętrznej doszytej kieszeni także w marynarce miałam pokserowane i zmniejszone bryki ze streszczeniami lektur. Moja koleżanka trzymała ściągi pod rajstopami i w maskotce.
     Wszyscy jednak najbardziej wspominają losowanie ławek. Niektórzy na wieść, że wylosowali pierwszą ławkę przed komisją wybuchali płaczem.
     Nie wszyscy jednak mogli się cieszyć ze zdanego egzaminu. Ci, którzy otrzymali ocenę niedostateczną, twierdzili, że to wina nauczycieli.
     - Od początku wiedziałem, że może być coś nie tak - mówił Jacek maturzysta z jednego z elbląskich techników. - Moja nauczycielka od początku roku mówiła mi, żebym lepiej nie podchodził do egzaminu, bo i tak go nie zdam. No, i udowodniła, że może mnie usadzić.
     
     Zobacz także "Polski z głowy"
DG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • typowa licealna mentalność - maturzyści powinni być już nieco bardziej dojrzali i świadomi umiejętności jakie posiadają. Przede wszystkim powinni umieć je wykorzystać i przekazać. Nauczyciel przygotowuje ucznia do matury przez cztery lata i po trzech jest w stanie stwierdzić czy uczeń poradzi sobie czy też nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-05-15)
 • Bardzo źle świadczy o Zespole Szkół Techniczno - - Informatycznych i Jego Dyrekcji to, że aż 23 osoby nie zdały matury pisemnej. Szanowny Dyrektorze - Panie Wiesławie W., czas najwyzszy zastanowić się nad poziomem kształcenia, nad Kadrą i nad sobą. Jak można mamić młodzież agitując do tej szkoły, a później nie dorównując poziomem nauczania zawodówce. Niech Pan zrobi analizę, ilu Pana uczniów studiuje w Państowej Szkole Zawodowej, nie mówiąc już o Politechnice. Poziom fizyki i matematyki w Pana szkole - "0". Oczywiście niektórzy uczniowie dostali się i są na studiach, ale to dzięki własnym predyspozycjom i własnej pracy.. Pana uczniowie w Edytorze WORD nie potrafią nawet rysować tabelek. Przestańmy w końcu krzywdzić uczącą się młodzież.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anna Szulc(2001-05-15)
 • Zmiana szyldu na budynku szkoły to nie wszystko. Faktem jest, ze na Rycerską idą uczniowie słabi lub słabsi.n Żaden poważnie myślący gimnazjalista do tej szkoły nie pujdzie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwent II LO(2001-05-18)
 • Gdzie przechowywać "zakute łby" przez 4-5 lat? Ano skoro mają zakuty łeby.. to na Rycerskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-05-18)
Reklama