UWAGA!

Seria fałszywych alarmów bombowych (aktualizacja)

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 13
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Inne
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Seria fałszywych alarmów bombowych (aktualizacja)
fot. Witold Sadowski

Służby w wielu miejscach w kraju dziś (22 lipca) po raz kolejny zostały postawione w stan gotowości po informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z urzędów skarbowych. Elbląska skarbówka od godzin rannych była przeszukiwana przez policyjnych pirotechników, petenci nie byli wpuszczani na teren placówki. Cała akcja zakończyła się tuż przed godz. 8 - ładunku wybuchowego nie znaleziono. Ale... pojawiły się informacje, że bomba może być także w WKU i w Prokuraturze Okręgowej. Służby więc przystąpiły do kolejnej akcji.

- Około godz. 6 otrzymaliśmy informację o podłożeniu ładunków wybuchowych w budynkach administracji publicznej na terenie kraju - mówi mł. insp. Robert Muraszko, zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu. I dodaje: - O godz. 6.55 wiadomo było już konkretnie, że chodzi o urzędy skarbowe. Informacja nie precyzowała o który urząd w kraju chodzi. Nasze działania polegały na sprawdzeniu elbląskiego obiektu przy ul. Mickiewicza i terenu do niego przyległego. Policyjni pirotechnicy sprawdzili wszystkie ciągi komunikacyjne i pomieszczenia wewnątrz, przeszukali również teren zewnętrzny. Ładunku wybuchowego nie znaleziono. Cała akcja zakończyła się tuż przez godz. 8 - kończy zastępca komendanta policji.

  Elbląg, Seria fałszywych alarmów bombowych (aktualizacja)
fot. Witold Sadowski

Trzy zastępy strażaków z JRG1 Elbląg zostały wezwane do zabezpieczenia budynku i działań w nim prowadzonych. Do urzędu skarbowego nie wpuszczano petentów, nie zarządzono ewakuacji pracowników z budynku.
       Była to kolejna akcja związana z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w Elblągu. I, na szczęście, kolejna fałszywa. Kolejne przeszukania w związku z "bombową" informacją  trwają obecnie w Prokuraturze Okręgowej przy Bulwarze Zygmunta Augusta i - znowu- w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ul. Królewieckiej.
       Za wszczęcie fałszywego alarmu, zgodnie z nowelizacją Kodeksu Karnego, może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • w niecałą godzinę przeszukano wszystkie pomieszczenia w tak wielkim budynku? żarty !! a dlaczego nie ewakuowano ludzi?!
 • Kompromitacja dla naszych służb że nie potrafią namierzyć delikwenta/delikwentów za to odpowiedzialnych.
 • Spoko, przynajmniej cos sie dzieje, wiadomo że to zarty nikt juz nie szuka dokładnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  12
  daroolo(2014-07-22)
 • daroolo, może i żarty ale każdy taki alarm powinien być poważnie traktowany, bo nie wiadomo czy owy " żartowniś" faktycznie czegoś nie podłożył. Myślę że w tych czasach wykonanie takiej bombki nie jest problemem, nawet w internecie są filmiki " instruktażowe" - zrób to sam i nie trzeba być chemikiem. Masakra, co się dzieje.
 • Putin sprawdza gotowość polskich służb.
 • Ta tylko dlaczego został wyprowadzony naczelnik a reszcie pracowników kazano siedzieć z wyłączonymi telefonami. Przecież gdyby tam coś było naprawdę to wszyscy poza naczelnikiem byli zagrożeni utratą życia. Piękny popis elbląskiej policji, Brawo
 • Bo Naczelnik może wszystko!!!
 • A przypomina sobie ktoś, żeby kiedykolwiek po takich alarmach znaleziono prawdziwą bombę?
 • Zajmijcie sie codziennością, a sprawy związane ze slużbami mundurowymi i ich funkcjonowaniem zostawcie wyspecjalizowanym osobom. Nie da się czytać pewnych rzeczy, ale grono (wiekszość) z Was nie ma pojecia co robić w sytyacji kryzysowej. Zajmijcie sie swoimi sprawami, a na pewno wyjdziecie na tym lepiej. Obrażajac wytykajac błędy mundurowym u Was jest na początku dziennym. .. A Ty jeden z drugim siedzisz i piszesz te po****ne komentarze w cieplym i bezpiecznym domku, a ktoś tam musi wejsc w rejon niebezpieczny. Pierw myśl potem rób. Dziękuję. .Dobranoc.
 • panie anonimie myślę, że służby zawaliły na całej linii nie ewakuując pracowników. Można nie lubić urzędników ale to też ludzie, mają rodziny itd. Ja sobie siedziałam w ciepłym i bezpiecznym domku ale pracownicy już nie, więc nie wiem czy jest za co chwalić służby mundurowe. Więc Twoje słowa " pierw myśl potem rób" tyczą się Ciebie. .. jakby była tam bomba to kilkadziesiąt lub więcej ludzi straciło by życie bo służby zadecydowały o ich nieewakuowaniu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  AnaHana(2014-07-22)
 • O ewakuacji decyduje dyrektor/szef firmy w porozumieniu z policją. W prezypadku skarbówki " naczalstwo" podjęło decyzję o braku ewakuacji. Proste?
 • Tee co ześ polazł spać. Pewnie najlepiej odwrócić się i nic nie mówić, nie wytykać błędów albo zamiatać pod dywan. Obudź się ! Komuna już niestety minęła i każda krytyka policji czy innych odpowiadających za porzadek jest jak najbardziej na miejscu. Wszystko oczywiście dla " naszego bezpieczeństwa" jak to sie określa ograniczenia obywateli i snankcje na obywatelach więc rykoszetem tez dbamy o " nasze bezpieczeństwo" Posłuchaj w mediach jak wojewoda Pomorski nie zostawia suchej nitki na policji i ruga ich publicznie jak matka łobuza za akcje na Sopockim molo. Popieram. Im więcej będzie się im wytykać błędów i łamania prawa tym będzie żyło się lepiej i bezpieczniej a jak się nie podoba służenie obywatelom na każde skinienie to WON do łopaty. Myśli sobie że odbębni 8 godzin śpiąc gdzieś w lesie pod Redą i wypłatka leci za damski ch. .. j
Reklama