UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

SLD proponuje, żeby każdy się zastanowił

 
Elbląg, Władysław Mańkut, szef SLD na Warmii i Mazurach (nieco bardziej z przodu) oraz działacze i sympatycy partii
Władysław Mańkut, szef SLD na Warmii i Mazurach (nieco bardziej z przodu) oraz działacze i sympatycy partii (fot. AD)

Referendum, które odbędzie się 6 września, ma pomóc poznać wolę narodu dotyczącą trzech kwestii – sposobu finansowania partii politycznych, rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika i wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Zwłaszcza ta ostatnia elektryzuje nie tylko społeczeństwo, ale i partie polityczne. Wśród nich jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, który JOW-om mówi zdecydowane "nie".

Billboardy w przestrzeni miejskiej, żółto- czarne ulotki ze znakiem "Stop JOW" i konferencje prasowe, zarówno te na szczeblu krajowym, jak i lokalnym – tak wygląda początek kampanii, której autorem jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ma ona namówić Polaków, w tym i elblążan, do tego, by zastanowili się nad tym, czy ustrój warto zmieniać.
       - To referendum było zarządzone ze strachu przed możliwością przegranej w drugiej turze wyborów – tak stwierdził dziś (19 sierpnia) Władysław Mańkut, szef struktur SLD na Warmii i Mazurach. - Konstytucja gwarantuje każdemu z nas, społeczeństwu, możliwość wypowiedzenia się w sprawach istotnych w referendum. Myślę, że pytanie o JOW-y jest jednym z pytań, które ma w swojej treści pytanie o kwestie ustrojowe. Czy społeczeństwo będzie miało swoją pełną reprezentację w parlamencie czy ograniczoną? Czy tylko niektórzy będą mieli wpływ na to, co się będzie działo w Polsce? Czy będzie można kupić ten mandat czy nie? Jeżeli będzie 460 okręgów wyborczych, czyli w każdym powiecie będzie to jeden mandat sejmowy, to być może będzie to oligarchizacja życia podobna jak na Ukrainie czy w Federacji Rosyjskiej. To tam ci, którzy mają duże pieniądze mogą kupić sobie mandat po to, by bronić własnych interesów.
       Władysław Mańkut dodał również, że w kraju o dużej tradycji parlamentarnej, jakim jest Anglia, po ostatnich wyborach, gdzie duża część społeczeństwa, szczególnie ze Szkocji, nie ma swoich reprezentantów, podejmuje się  działania, by odejść od JOW-ów.
       Dodał również, że właściwie nie wiadomo co z tym referendum zrobić, bo odwołać już głupio, a więcej pytań zadać się nie da. A "fundowanie tego typu propozycji jest wyłącznie działaniem politycznym i wynikającym ze strachu przed przegranymi wyborami". Dlatego...
       - Chcę zaproponować mieszkańcom, by się dogłębnie zastanowili, czy to referendum rzeczywiście nas dotyczy – mówił szef SLD na Warmii i Mazurach.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Z Mańkutem to pójdziecie na śmietnik historii. ..
 • A ten na przodzie, mały kurdupel to kto, czyżby stary komuch.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  Feleknożownik(2015-08-19)
 • Nie macie szans na głosy sk8ro takich ludzi jak Mańkut będziecie mieli na listach. On juź " oddał " ze swoimi towarzyszami wszystko oddali kościołowi. NIGDY STARE SLD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  piotrek1960(2015-08-19)
 • młodzi z SLD w natarciu
 • Władziu kopę lat! Nie widziałem cię chłopaku. Ales ty wyrósł. A jaki mądry chłopak z ciebie. Dumny jestem bardzo. Referendum niepotrzebne pełna zgoda. W ogóle co to za moda pytać ludzi o zdanie. Przecież wy wszystko wiecie rozumiecie lepiej. Kiedyś to były czasy. Ech łezka sie w oku kręci. Komitety egzekutywy nasiadówki POP wczasy w Bułgarii woda Borzomii. Czemu tego już nie ma?? Kto to popsuł?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  2
  Kolegazpodwórka(2015-08-19)
 • Chlopaki z LSD robia w gacie, bo widmo niebytu zaglada w oczy i to nawet w takim Elblagu buhahhahha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  bluselka(2015-08-19)
 • Starzy wyjadacze w natarciu. Jeśli poseł Iwiński znowu będzie startował, a promował go będzie Mańkut, to nie wróżę powodzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  byłyczłonek(2015-08-19)
 • Nic dziwnego, że SLD mówi STOP JOW. Po zmianie ordynacji wyborczej i wprowadzeniu JOW-ów pan Mańkut nie będzie mieć szans na wejście do Parlamentu, podobnie jak wielu innych lewicowych działaczy. Strach przed tym powoduje, że nie chcą zmian. Nie widzą, że okręt SLD już zatonął pod ciężarem starego betonu. Aż dziw bierze, że wokół tych leśnych dziadków są jacyś młodzi ludzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  4
  StopSLD:p(2015-08-19)
 • co to za kurdupel z żółtymi papierami ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  skleroza(2015-08-19)
 • Ten mańkut niech się w dupę wydyma fred pier. .. .. , niech powie jak z siostrzyczką ziemie wykupił za psi ch. .. .w krasnym i osiedle tworzy ha ha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  krasnolasy(2015-08-19)
 • System większościowy – Wielka Brytania, system proporcjonalne – Finlandia, system mieszany – Niemcy. Bogate kraje choć rózne ordynacje. Nie ordynacja jest przyczyną zamożności i bogactwa tych krajów tyko uczciwość i wiedza ludzi skupionych w partiach politycznych i rządzących po wygranych wyborach. Czerwony
 • To jest częściowa racja, co mówi pan Mańkut. Można też popatrzeć i z innej strony. Chodzi o Singapur, który właśnie dzięki JOWĄ przez 20 lat. Przekształcił kraj w jedną z silniejszych gospodarek świata. -Kondek
Reklama