UWAGA!

Służby w pogotowiu, czekają na zmianę pogody

 Elbląg, Strażacy utrzymują stan gotowości na wypadek, gdyby przyszło im zmierzyć się z wysoką wodą
Strażacy utrzymują stan gotowości na wypadek, gdyby przyszło im zmierzyć się z wysoką wodą (fot. AD)

W związku z zachodnim, północno-zachodnim wiatrem stan wód Zalewu Wiślanego i rzeki Elbląg, utrzymuje się na poziomie stanów ostrzegawczych. Nowotki-Dolna Kępa oraz Fiszewka S ma stan alarmowy. W Gminie Elbląg nadal utrzymane jest pogotowie przeciwpowodziowe. Ale wiatr słabnie. I, jak zapowiadają synoptycy, zmieni swój kierunek.

Od trzech dni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego zmagają się z porywistym wiatrem, który przynosi zagrożenie powodziowe, powoduje zawieje i zamiecie śnieżne, zrywa linie energetyczne. Jeszcze wczoraj ponad 30 tys. gospodarstw pozbawionych  było prądu. Dziś (8 grudnia) rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie poinformowało, że liczba ta zmniejszyła się do 4 tys. 660. Uszkodzonych jest 6 linii energetycznych i 164 stacje transformatorowe.Zasilanie jest przywracane na bieżąco.
       Prądu nie ma na terenie gmin: Pozezdrze, Budry, Wydminy, Świętajno, Olecko, Banie Mazurskie, Lidzbark Warmiński.
       W związku z zachodnim, północno-zachodnim wiatrem stan wód Zalewu Wiślanego i rzeki Elbląg, utrzymuje się na poziomie stanów ostrzegawczych. Nowotki-Dolna Kępa oraz Fiszewka S ma stan alarmowy. W Gminie Elbląg nadal utrzymane jest pogotowie przeciwpowodziowe.
      
       Krótkoterminowa prognoza meteorologiczna na terenie województwa:

       Ważność: od godz. 7.30 dnia 8.12.2013
       do godz. 7.30 dnia 9.12.2013
       W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu na zachodzie województwa słabe opady śniegu, przemieszczające się na wschód. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu, przechodzące w śnieg z deszczem i deszcz. Przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. W opadach śniegu widzialność miejscami ograniczona poniżej 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 3 cm do 6 cm. Stopniowy wzrost temperatury od -3°C, -1°C na początku nocy do 1°C, 3°C nad ranem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, lokalnie może powodować zawieje śnieżne, południowo-zachodni i zachodni.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama