UWAGA!

Teraz ja - Śmieciowy nieład

 
Elbląg, Śmieciowy nieład
(fot. nadesłana)

Od 1 lipca bieżącego roku obowiązuje nowa „ustawa śmieciowa” , której głównym założeniem było wzbudzenie w Polakach poczucia odpowiedzialności za środowisko oraz walka z dzikimi wysypiskami. Oczywiście pomijam tutaj kwestie finansowe, bo nad nimi można rozwodzić się godzinami. Jak jest w praktyce?

Przy ulicy Grunwaldzkiej w okolicach pętli tramwajowej za wywóz śmieci odpowiedzialne jest MPO, które najprawdopodobniej nie radzi sobie z wywózką śmieci. Od kilku dni obserwuję , że przy śmietnikach stojących między dwoma blokami na Grunwaldzkiej panuje straszny bałagan, rzekłbym nawet syf. Śmieci pozostawione są obok pojemnika, który jest przepełniony. Obok leżą zgniłe trawy i gałęzie, które są w tym miejscu od ponad tygodnia i nikt do dnia dzisiejszego ich nie wywiózł. Jaki jest sens segregowania odpadów i dbania o porządek skoro firma, która jest odpowiedzialna za czystość nie wywiązuję się ze swoich obowiązków? Mam nadzieję, że pracownicy MPO przeczytają ten artykuł i podejmą odpowiednie kroki, aby zażegnać ten przykry widok przy ulicy Grunwaldzkiej.
      
M66
Liczba publikacji: 21
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.4 10 24

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Firma ma obowiązek wywieźć odpady Z POJEMNIKA a nie obok pojemnika. Jeśli 1 pojemnik to za mało, należałoby wydzierżawić/kupić kolejny, lub zwiększyć częstotliwość odbioru odpadów. Proste.
 • gdzie sa sluzby sanitarne miasta ---sanepidy pidu i inne urzednicze pupy --po sklepach przed swietami umiejea ganiac fryzurki po fryzjerach przed sylwestrem rowniez -- a moze tak po pare MILilonow grzywny dla tYCH CO powygrywali na wywozke ????? u mnie juz zaczynaja szczury BIEGAC -- ZARAZ BEDA DO DOMOW ZAGLADAC - BRAWO I STARE I NOWE WLADZE I WSZYSCY CO ZA TO SA ODPOWIEDZIALNI -- DOZYWOTNIO POZBAWIC ICH PRACY
 • Najlepsza jest moja mama, która to strasznie się oburzała, że jak ta segregacja wejdzie to nie będzie wariować i wszystkiego segregować, a teraz się okazuje, że ona najbardziej tego pilnuje ! I to nie tylko siebie, ale i całą rodzinke:D Powinna dostać order "zielonej roku" :D:D
 • Zasypią nas śmieci i tyle :D:
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Kowalggg(2013-08-09)
 • Hej cwaniaczki ! Macie wywóz raz na dwa tygodnie bo chcieliście zaoszczędzić na kasie ! To teraz nie lamentujcie. I umowa dotyczy pojemnika a nie ponadnormatywnych M3.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  STARYDINO(2013-08-10)
 • To tylko firma MPO sobie nie radzi, w Pasłęku również, tam gdzie wywozi CLEANER jest ład i porządek!
 • Od 1 lipca śmieci są własnością Miasta, więc tam dzwońcie, żeby swoją własność zabrali.
 • Nad Jarem też jest zawalone śmieciami. Od 1 lipca z pojemników się przysypuje w każdą stronę. Wystarczyłoby je tylko częściej odbierać. Ale to wygląda na bardzo skomplikowane dla niektórych. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  nadjarowiec(2013-08-10)
 • A ja sypie wszystko obok śmietnika i mam to głęboko w 3D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Czytelnik_MOBI_10266(2013-08-10)
 • Nie narzekajcie na MPO. Ja mieszkam w domku, śmieci zawsze odebrane w terminie. .. nie mam problemów. Widać jakie brudasy mieszkają w blokach. .. po co do pojemnika skoro łatwiej wrzucić obok? Niech wasi zarządcy zamówią więcej pojemników i będzie po kłopocie. Skoro oszczędzacie. .. to macie syf!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  AnnazElbląga(2013-08-10)
 • Do nadjarowiec. Skomplikowane to jest dla Ciebie człowieku ! Możesz sobie zamówić codzienny wywóz śmieci a nawet mycie oraz dezynfekcję pojemnika. Tylko to zaboli Twój portfel aż się wygnie. Skończyły się czasy że za 11 zł. miesięcznie można było produkować śmieci bez ograniczeń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  STARYDINO(2013-08-11)
 • Wbrew mojej woli narzucono mi MPO. Działają jak za czasów komuny ! Brud i smród, a i kultura pracownicy nie grzeszą. Do tej pory śmieci wywoził Cleaner i było wszystko o. k. , a teraz przyjeżdżają kiedy oni chcą, a nie w umówionym terminie. A obserwując śmietnikowe rejony, gdzie wygrało przetarg MPO to norma, ze śmieciarze nie zbierają śmieci, które leżą przy śmietnikach, jak wypróżniają pojemniki. Wracamy do PRL-u :D
Reklama