UWAGA!

Śmiesznie i strasznie

 Elbląg, - Dobrze nie będzie - prorokował Krzysztof Łoziński
- Dobrze nie będzie - prorokował Krzysztof Łoziński (fot. MS)

Satyrą społeczno-polityczną żonglowała Klaudia Jachira, performerka i aktorka. Krzysztof Łoziński, działacz opozycji antykomunistycznej, pomysłodawca i współzałożyciel KOD też żartował, ale i złowieszczo prognozował: – Do wyjazdu papieża z Polski rząd nie zdecyduje się na użycie przemocy. Tak może być później, ale my możemy się tak zorganizować, by się na to nie odważył – mówił dziś (23 kwietnia) w Elblągu do sympatyków ruchu. Zobacz zdjęcia.

Dziś po raz kolejny działacze KOD zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Najpierw na placu Słowiańskim, później w pobliskim hotelu. Tam spotkanie rozpoczął występ Klaudii Jachiry, performerki i satyryczki, która w ostatnich wyborach do Sejmu startowała z listy Nowoczesnej, a teraz ostrym słowem bije w PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Było więc śmiesznie – przynajmniej zdaniem sympatyków Komitetu Obrony Demokracji, których w hotelu zebrało się kilkudziesięciu.
       Po żarty sięgnął również Krzysztof Łoziński, działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, publicysta, pomysłodawca i współzałożyciel KOD. Przywoływał „myśli nieuczesane” Leca oraz żarty z XIX-wiecznej carskiej Rosji: - To, co kiedyś było satyrą, dziś sprawdza się na poważnie – przekonywał. Podobnie, jak słowa Brechta z „Opery za trzy grosze”: Jeśli społeczeństwo nie spełnia oczekiwań rządu, rząd powinien rozwiązać społeczeństwo i wybrać nowe – Łoziński wskazywał na podobieństwa do dzisiejszej sytuacji politycznej w naszym kraju.
       - Jak się prawo zmienia naprędce, bez konsultacji społecznych to nie rozumie się skutków – wskazywał. - Głupie prawo powoduje głupie skutki.
       Jako najgorszą Krzysztof Łoziński wskazał ustawę dotyczącą prokuratury, ale wytknął też absurdy dotyczące rolników. Jarosław Kaczyński – delikatnie mówiąc – nie jest cenionym politykiem dla założyciela KOD.
       - Mamy do czynienia z człowiekiem, który chce zostać dyktatorem – mówił Łoziński. - Teraz niewiele mu brakuje, jeszcze tylko panowanie nad sądownictwem i będzie u celu.
       Prezesa ocenił jako mało odważnego człowieka, żyjącego w izolacji i przez to nieznającego realiów, w których żyje obywatel.

  Elbląg, Satyrą popisywała się Klaudia Jachira
Satyrą popisywała się Klaudia Jachira (fot. MS)

- Statut PiS jest taki, że prezes ma władzę niemal boską – stwierdził pomysłodawca KOD.
       Prorokował również: - Do wyjazdu papieża z Polski rząd nie zdecyduje się na użycie przemocy. Tak może być później, ale nie można przewidzieć wybuchu społecznego. Ale my możemy się tak zorganizować, by rząd się na to nie odważył. Oni muszą bać się na tyle, by się na taki ruch nie zdecydować.
       7 maja KOD ma pokazać swoją siłę w Warszawie. - To będzie największa manifestacja – zapowiedział Krzysztof Łoziński.
      

A

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może i współpracował ale z panem Gburzyńskim. Ja tego pana nie pamiętam.
 • Jakim autorytetem może być człowiek Michnika? I dla kogo??
 • Pytanie do fanów Kod-u: dlaczego nie protestowaliście kiedy Tusk wyniszczał obywateli ekonomicznie przyczyniając się do emigracji kilku milionów obywateli w tym mojej siostry? Dlaczego nie protestowaliście kiedy Pawlak podpisał niekorzystną dla Polski (najdroższą) umowę na dostawę gazu? Dlaczego nie protestowaliście kiedy Miller za karton dolarów pozwolił na lądowanie samolotów amerykańskich i torturowanie więźniów na terenie naszego kraju? Dlaczego nie protestowaliście przeciwko przegłosowaniu przez platformę ustawy umożliwiającej interwencję obcych jednostek porządkowych na terenie naszego kraju? Gdzie byliście kiedy prezes NBP domagał się w nagraniach dymisji konstytucyjnego ministra?
 • Raczej strasznie. .ja się boję kapusiow co to swoim pod górkę robią żeby wyjść na swoje.
 • odpady z PO w akcji
 • i ta walnięta z nowoczesnej
 • same cwaniaki odrywane od koryta
 • KOD to organizacja w której są ci co żyją kosztem uczciwych obywateli od 1945 roku po wkroczeniu armii czerwonej
 • a Wcisła z PO to ten niezależny ?!
 • Nie było ich, nie protestowali. Za to protestują w obronie TK ktory nie zrobil NIC kiedy rzad PO i Psl dzialali na szkodę obywateli. Zastanawiam sie, i widze ze nie ja jedna, kim sa ci ludzie? Czy aż tak zmanipulowani??
 • ta klaudia jachira jest ostro pier&%$#d#@olnieta jak kazdy kto sie utozsamia z KODem w tym jurek motorowka. ja od dawna wiedzialem ze to po i komuchy to oszolomy. zaczynam sie ich bac to banda psychicznie chorych politykow
 • Dlaczego ludzie dają się tak manipulować? Czy to wynika z niedoinformowania czy z wielkiej głupoty? Jak można oglądać tę pseudoartystkę, której poziom sięga dna? Co robił tam senator Rzeczypospolitej Wcisła? Nie zabrał ze sobą swojego przyjaciela, gorliwego obrońcę demokracji po banderowsku, Myrona Sycza? Powinno mu się odebrać mandat. Straszą nas wybuchem społecznym, pytam więc, kogo namaszczą na prowokatora. Należy zdelegalizować cały ten '' oddolny " ruch opłacany przez Sorosa!
Reklama