UWAGA!

Spokojnie, to tylko ćwiczenia

 
Elbląg, Spokojnie, to tylko ćwiczenia
fot. st. kpt. Mariusz Dzieciątek

W jednym z budynków produkcyjnych przy ul. Niskiej doszło do rozszczelnienia instalacji acetylenowej, co z spowodowało wyciek niebezpiecznej substancji. W wyniku awarii ucierpiało dwóch pracowników. Na pomoc przybyli elbląscy strażacy. Zobacz więcej zdjęć.

Dowódca zarządził natychmiastową ewakuację poszkodowanych oraz użycie różnego rodzaju prądów wodnych w celu zminimalizowania ryzyka wybuchu acetylenu. Następnie strażacy zabezpieczając się wodą, usunęli nieszczelność i przewietrzyli budynek. Po zlikwidowaniu niebezpieczeństwa, naprawą instalacji zajęła się wyspecjalizowana firma.
       W czwartek, 5 kwietnia, zakończył się trzydniowy cykl ćwiczeń strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Wzięło w nich udział około 50 strażaków z JRG2 i JRG 1. Ratownicy przy okazji poznali topografię zurbanizowanego terenu, proces wytwarzania acetylenu i ewentualne związane z tym zagrożenia.
       Tego typu ćwiczenia są organizowane regularnie, staramy się by przynajmniej raz w miesiącu strażacy mieli możliwość poznawania różnych obiektów w mieście i powiecie. Daje to także możliwość współdziałania pomiędzy jednostkami PSP oraz różnego rodzaju specjalistów z wielu dziedzin.
       Szkolenie strażaków jest tak naprawdę procesem stałym, szkolenia teoretyczne i praktyczne są wpisane w harmonogramy zajęć codziennych od poniedziałku do soboty. Comiesięczne duże ćwiczenia są planowane na początku każdego roku i starają się uwzględniać zagrożenia mogące wystąpić na naszym terenie.
      

 


       Zawsze przy tego typu wydarzeniach strażacy żegnają się słowami „abyśmy się tu nie spotkali przy rzeczywistych działaniach”.
      

kpt. inż. Przemysław Siagło
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama