UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spór prezydenta z radnym rozpatrzy sąd... w Słupsku

Elbląg, Witold Wróblewski i Rafał Traks
Witold Wróblewski i Rafał Traks (fot. archiwum portEl.pl)

Nadal nie rozpoczął się proces cywilny w sprawie, jaką prezydent Witold Wróblewski z powództwa prywatnego wytoczył radnemu PiS Rafałowi Traksowi. Wszyscy elbląscy sędziowie Sądu Okręgowego złożyli wnioski o wyłączenie z tej sprawy. Proces ma się rozpocząć... w Słupsku.

Witold Wróblewski pozwał Rafała Traksa za jego wypowiedź dla jednego z elbląskich portali internetowych z listopada ubiegłego roku. Radny PiS powiedział m.in. „Ostatnie cztery lata pokazały, że Witold Wróblewski i jego koalicjanci nie mają pomysłu na Elbląg. W zamian za to bardzo szybko rozwija się kolesiostwo oraz tworzenie dziwnych powiązań, które szybko i sprawnie zbierają apanaże. Stowarzyszeniu, które powstało 3 miesiące przed konkursem ma najmniej atrakcyjną ofertę, zostaje  przyznana kwota 200 tys zł. W tym stowarzyszeniu we władzach zasiadają współpracownicy urzędującego Prezydenta z niejednej kampanii wyborczej”.

Witold Wróblewski zarzucił Rafałowi Traksowi nieprawdę i naruszenie dobrego imienia. W prywatnym pozwie, który wysłał do Sądu Okręgowego w Elblągu, domaga się przeprosin i publikacji na lokalnym portalu oświadczenia odpowiedniej treści.

Prezydent Elbląga sprawy pozwu nie chciał komentować, czekając na decyzję sądu. Jak się okazuje, szybko ona nie nastąpi, bo wszyscy sędziowie Sądu Okręgowego złożyli wnioski o wyłączenie się z tej sprawy.

- 26 kwietnia akta przesłano do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z wnioskami wszystkich sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu o wyłączenie od rozpoznania sprawy. SA wyznaczył do rozpoznania sprawy Sąd Okręgowy w Słupsku. Wszelkie pytania w niniejszej sprawie należy kierować do rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Słupsku – poinformował nas Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu.

SO w Elblągu nie podaje powodów wyłączenia sędziów. Również odesłał nas w tej sprawie do SO w Słupsku. -  - Sędziowie Sądu Okręgowego w Elblągu zostali wyłączeni od rozpoznawania sprawy na podstawie  art. 49 § 1 k.p.c., w myśl którego  sąd wyłącza sędziego na jego żądanie lub na wniosek strony, jeżeli istnieje okoliczność tego rodzaju, że mogłaby wywołać uzasadnioną wątpliwość co do bezstronności sędziego w danej sprawie.  Treść oświadczeń złożonych w sprawie przez Sędziów nie podlega natomiast  ujawnieniu - poinformowała nas Ewelina Minginowicz-Suchocka z Sądu Okręgowego w Słupsku.

Tamtejsza Temida wyznaczyła termin pierwszej rozprawy na 13 stycznia.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama