UWAGA!

Sportowe wyróżnienie dla człowieka z pasją

 
Elbląg, Bogusław Tołwiński (trzeci od lewej),
Bogusław Tołwiński (trzeci od lewej), fot. nadesłana

9 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się gala Sportowa Polska 2014. Podczas uroczystości jedno z wyróżnień zdobył elblążanin Bogusław Tołwiński.

Gala "Sportowa Polska" jest okazją do wyróżnienia ludzi, instytucji, samorządów i firm zaangażowanych w rozwój sportu w naszym kraju. Osobna kategoria dotyczy obiektów sportowych. W tym roku finał jubileuszowej edycji konkursu zorganizowany został w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i zgromadził ponad 300 gości. Konkurs uświetnili znakomici polscy sportowcy i olimpijczycy, m.in. Andrzej Supron (wybitny polski zapaśnik, trener i sędzia, multimedalista, który zyskał przydomek „profesor zapasów”), Marian Woronin (srebrny medalista olimpijski, przez 26 lat najszybszy biały biegacz na dystansie 100 m, obecnie prezes Polskiej Fundacji Lekkiej Atletyki) oraz Jacek Wszoła (specjalista w skoku wzwyż, po zdobyciu olimpijskiego złota nazywany „cudownym dzieckiem Montrealu”). Nie zabrakło również przedstawicielstwa Ministerstwa Sportu i Turystyki – resort reprezentowała Aleksandra Plucińska, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Sportowej.
       Wśród 35. wyróżnionych Pasjonatów z całej Polski znalazł się właśnie Bogusław Tołwiński, który uhonorowany został za propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród elblążan.
       Bogusław Tołwiński jest trenerem sekcji Triathlonu w MKS ”Truso” Elbląg i nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 16. Pan Bogusław jest także organizatorem przedsięwzięć – „Piątka dla każdego” i ENDUROMAN. Z racji wykonywanego z pasją zawodu wychował już wielu zapalonych sportowców. W 2013 roku otrzymał sportową nagrodę Prezydenta Elbląga.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama