UWAGA!

Sprawcy rozboju zatrzymani, jeden w areszcie

 
Elbląg, Sprawcy rozboju zatrzymani, jeden w areszcie
fot. (arch. portEl.pl)

Policjanci kryminalni zatrzymali 47-latka, który kilka dni temu w Elblągu dwukrotnie tego samego dnia napadł na 55-letniego mężczyznę, okradł go i dotkliwie pobił. Tomasz M. był wcześniej notowany między innymi za kradzieże i włamania. Sąd zdecydował o areszcie wobec sprawcy rozboju. Może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w Elblągu w zeszły piątek. Tomasz M. przyszedł do mieszkania pokrzywdzonego, pobił go i zabrał różnego rodzaju sprzęt komputerowy oraz telefon. Tego samego wieczoru 47-latek tym razem w towarzystwie nieznajomych ponownie przyszedł do swojej ofiary i zażądał 50 zł za zwrot skradzionego wcześniej komputera. Kiedy nie otrzymał pieniędzy postanowił sam je zabrać. Siłą przytrzymał Andrzeja A., po czym przewrócił go i zabrał portfel z pieniędzmi. 55-latek poniósł starty na ponad 3 tys. zł.
       Kryminalni w dzień, kiedy pokrzywdzony zdecydował się zgłosić rozbój, poczynili pierwsze ustalenia. Następnego dnia były już efekty. Sprawca został zatrzymany. Dzisiaj sąd na wniosek policji i prokuratury zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego Tomasza M. Funkcjonariusze w wyniku dalszej pracy dokonali trzech następnych zatrzymań i odzyskali prawie wszystkie skradzione przedmioty. Czynności trwają. Będzie wniosek o zastosowanie dozoru wobec współsprawców rozboju.
       Wszystkim grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama