UWAGA!

Środowiskowy rekord lewicy

 
Elbląg, Małgorzata Prokop-Paczkowska i Wincenty Przyborowski
Małgorzata Prokop-Paczkowska i Wincenty Przyborowski (fot. Michał Skroboszewski)

Pięć minut i 16 sekund - tyle trwała konferencja Zjednoczonej Lewicy na temat ochrony środowiska naturalnego. Tematyka: od Sasa do Lasa. Naturalna scenografia: brama elbląskiego schroniska dla zwierząt.

Pod elbląskim schroniskiem dla zwierząt z zimnem walczyła kandydatka do Sejmu RP z ramienia Zjednoczonej Lewicy, liderka listy Małgorzata Prokop-Paczkowska. Obok drugi kandydat z przeciwległego końca listy Wincenty Przyborowski z Braniewa. I asystent. - Spotykamy się przed schroniskiem, bo wiele jest zwierząt bezdomnych i takie miejsca są niezmiernie potrzebne – powiedziała Małgorzata Prokop-Paczkowska.
       Na teren schroniska nie weszliśmy. Posłużyło ono jedynie za tło dla zdjęć i migawek filmowych. O polityce dotyczącej zwierząt usłyszeliśmy tylko jedno zdanie. - Jesteśmy za obowiązkową kastracją zwierząt niehodowlanych i chipowaniem pozostałych – tymi słowami liderka elbląskiej listy lewicy zamknęła temat.
       A potem posypały się postulaty, jak zachować lub poprawić stan środowiska naturalnego: - Jesteśmy przeciw GMO, jesteśmy przeciw szczelinowaniu skał w poszukiwaniu paliw kopalnych, jesteśmy przeciw prywatyzacji Lasów Państwowych – mówiła liderka Zjednoczonej Lewicy w naszym okręgu.
       Elbląg, jak i wiele innych samorządów, ma swoje nierozwiązane problemy związane z ochroną środowiska naturalnego. Najbardziej pilną sprawą są dzikie wysypiska śmieci. Z problemem nie może uporać się Straż Miejska, władze miasta, administratorzy terenów. Tego tematu nie poruszano. Kandydatka wolała mówić o potrzebie zapewnienia gminom wpływu na granice parków narodowych. Tymczasem w całym okręgu wyborczym nr 34 nie ma hektara parku narodowego. Nas ten problem po prostu nie dotyczy.
       Kwestia środowiska naturalnego jest poważną sprawą i dobrze się sprzedaje w mediach. Ale konferencja Zjednoczonej Lewicy pokazała, jaką rolę faktycznie odgrywa ten temat w programie komitetu. - Inne kraje nam zazdroszczą, że mamy czyste powietrze i zwierzynę w lasach – te słowa kandydata z Braniewa oddają cały klimat tej krótkiej konferencji.
       Szkoda, że nie zostały poruszone sprawy ważne dla Elbląga i regionu. Nie chcę wypominać kandydatce, że miejsce na liście w okręgu elbląskim otrzymała w wyniku uzgodnień koalicyjnych. Ale proszę o to, by elblążan traktować poważnie.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nooo kolejny temat z d... i kosmosu. Alez lewico masz liderke...tylko pozazdroscic
 • To felieton, jak rozumiem, bo na pewno nie artykuł dziennikarza. No nic, panie piszący, powiem Panu jedno. Jako żyjący już trochę na tym świecie i w tym kraju, chociaż ekspertem w polityce nie jestem, to coś wiem. Na przykład to, ze jak ktoś się do takiego sejmu dostanie, to ma niewiele do powiedzenia - jeśli chodzi o kwestie LOKALNE. Wybieramy ludzi, którzy będą sprawować władzę nad Państwem. Swoich już wybraliśmy, od tego, proszę pana, są wybory SAMORZĄDOWE. Tylko proszę mi nie wyskakiwać z nieszczęsnym dworcem ś. p. posła bo to był absolutnie jednostkowy przypadek. Ludzie, których wybieramy teraz jadą do WARSZAWY i tam będą decydować o sprawach KRAJU a nie o wysypiskach elbląskich. Więc się Pan najpierw dowiedz, co piszesz, a potem krytykuj. Bo krytykować łatwo, ale żeby robić to mądrze, to już trudno jest, oj trudno, p-sze Pana
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  lekko_ironiczny(2015-10-12)
 • Przez ten sojusz a Paligłupem to wdepnęłaś Pani w niezłe g. Już do końca swoich dni wokół Twojej osoby będzie SMRÓD !!!!. Trzeba mieć nieźle pod sufitem żeby proponować zmianę płci dla dzieci raz w tygodniu, dlaczego o tym nie mówiłaś ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  hrabia_George(2015-10-12)
 • Ludzie nie mają pracy i na jedzenie a Lewica zajmuje się pierdołami !
 • Ludzie nie mają pracy i na jedzenie a oni się zajmują bzdurami !
 • Co Panie Wincenty Braniewo już się Panem nacieszyło ??? Żenada
 • Lewica żąda parytetu dla kobiet ! 80 % bezdomnych to mężczyźni teraz trzeba wywalić na ulice feministki by statystyki się zrównały i by osiągnęły parytet jak go tak pragną !
 • Przyjeżdża taka pani ze Szczecina i startuje z pierwszego miejsca w Elblągu, ludzie przecież to chore kim ona jest ? Jak już wybierać to swoich znanych wrogów;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  bynio199(2015-10-12)
 • Dopóki nie będzie Kanału Przekopu Mierze dopóty nic się nie ruszy w Elblągu. Czy wy tego nie możecie pojąć? PiS chciał dobrze dla was ale daliście się omamic.
 • Panie autorze, czegoś się pan spodziewał po przedstawicielach lewicy? Przejawów zdroworozsądkowego myślenia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  rozbawiony4(2015-10-12)
 • Bardzo tendencyjny artykuł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  kropkanadu(2015-10-12)
 • Szkoda, że "Zieloni" się podłączyli do tej "lewicy". PS. a w ogóle to cały POPiSLDPSL to jedna partia. Zobaczcie to w końcu. PSS. a "Nowoczesna" - to przybudówka PO, niestety. Sprawdzić łatwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  AspartamE951(2015-10-12)
Reklama