UWAGA!

Stanowisko SKS EL Aktywni: Stadion przy Saperów dla mieszkańców! (opinia)

 Elbląg, Zdjęcie ze strony www.powiat.elblag.pl / autor: Damian Leszczyński
Zdjęcie ze strony www.powiat.elblag.pl / autor: Damian Leszczyński

Z niedowierzaniem przyjęliśmy decyzję dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego o ograniczeniu dostępu do stadionu lekkoatletycznego przy ul. Saperów dla mieszkańców Elbląga. Jako Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności wśród mieszkańców naszego miasta stanowczo przeciwko temu protestujemy i apelujemy o zmianę tej decyzji.

Obiekt przy ul. Saperów został zbudowany z funduszy publicznych, a więc również środków pochodzących z podatków mieszkańców i powinien służyć wszystkim, nie tylko sportowcom czynnie uprawiającym lekkoatletykę. Nie przekonują nas argumenty dyrekcji MOS, która uważa że ograniczenie dostępu do stadionu pozwoli wykluczyć przypadki wyprowadzania tam psów, jazdy na rowerze czy rolkach. Też nas irytują takie przypadki, ale można znaleźć inne rozwiązanie.

Zarządca obiektu powinien wprowadzić takie zasady korzystania z niego, by były widoczne i czytelne. Jest trening młodych sportowców? Wystarczy odpowiednio oznaczyć bieżnię, by nikt im nie przeszkadzał. Ktoś przeszkadza? Wystarczy wezwać Straż Miejską, by ukarała taką osobę mandatem. Podobnie powinno być w przypadkach wyprowadzania psów, jazdy na rowerze czy rolkach po tartanie. Zaręczamy, że kilka takich interwencji spowoduje, że liczba takich incydentów wyraźnie się zmniejszy. Warto też zamontować monitoring, który kosztowałby pewnie tyle samo co ogrodzenie, jeśli nie mniej.

Ograniczanie dostępu do stadionu dla mieszkańców jest decyzją najprostszą, ale najgorszą. To zaprzeczenie idei i hasła „Elbląg w formie”, które paradoksalnie jest elementem promocyjnym naszego miasta. 

Osoby uprawiający rekreację nie mogą od dłuższego czasu korzystać z części Bażantarni, teraz zamykany jest stadion. Gdzie elblążanie mają biegać? Po chodnikach i ulicach? Gdzie tu troska o ich bezpieczeństwo?

Mamy nadzieję, że dyrekcja MOS zmieni swoją decyzję, o co jeszcze raz gorąco apelujemy.

Zarząd SKS EL Aktywni


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jakby ktoś nie rozumiał o co chodzi i kto podpisał. .. Łukasz Piśkiewicz-Prezes, Bogusław Tołwiński-Członek, Tadeusz Sznaza-członek. Nie prościej tak podpisać?!
 • "Osoby uprawiający rekreację nie mogę od dłuższego czasu korzystać "
 • "To zaprzeczenie idei i hasła „Elbląg w formie”, które paradoksalnie jest elementem promocyjnym naszego miasta. Decyzja MOS jest zaprzeczeniem tej idei. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  6
  podwójne_zaprzeczenie?(2020-02-19)
 • Co się w tym mieście dzieje.. Dorośli ludzie na odpowiedzialnych stanowiskach zachowują się jak obrażone dzieci. Nie potrafią porozumieć się w najprostszych sprawach. Obudźcie się! Bo wszyscy za wasze złe decyzje ucierpimy...
 • @czytaj - Naprawdę? NAPRAWDĘ tylko literówkę uznałeś/aś za coś wartego uwagi?
 • Już cierpimy. Od wielu lat. Życie odpływa z naszego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16
  0
  BEZ ŚCIEM proszę (2020-02-19)
 • @Biegacz_amator - Nie. El Aktywni mają rację. Płot to nie jest dobra decyzja. Ta sytuacja powinna skończyć się rozebraniem płotu i dymisją osoby, która podjęła tą decyzję. Ale jeżeli publicznie się wypowiadamy w jakieś sprawie, róbmy to poprawnie.
 • Jak mnie wkurza takie zachowanie. .. Siedzą stare dziady w urzędach, nie mają pojęcia o świecie, najlepiej by wszystko pozamykali, zakazali. Przecież ten stadion to nie jest prywatna inwestycja, powstał on z publicznych pieniędzy. Zamiast jakiś idiotycznych płotów może wystarczyłby jakiś monitoring, jeśli ktos wyprowadzi tam psa, będzie przeszkadzał to zostanie nagrany i ukarany mandatem. Ewentualnie zatrudnić tam jakiegoś emeryta, który będzie pilnował obiektu. Z naszym miastem jest coraz gorzej. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  34
  2
  Młodyelblążanin(2020-02-19)
 • Na petycjaonline zbierane są podpisy przeciwko tej decyzji - Petycja przeciwko ograniczeniu dostępu mieszkańcom Elbląga do boiska lekkoatletycznego na ul. Saperów.
 • Jednak to prawda że Elbląg to wiocha popatrzmy mała Ostróda ma super stadiony pilkarski i lekkoatletyczny. Elblag stacza się na dno i to dzięki bytności w bagnach. Kultura nyslenia równą zeru ,jak najszybsza zmiana województwa to ratunek.
 • Elbląg się stacza bo jego mieszkańcy od lat wybierają postPZPR
 • Komuszki sloninoowo-wroblewskie tylko by wszystkiego zakazaly, polikwidowaly i wszelkie podatki i oplaty popodwyzszaly, dramat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  KWW Witolda Słoniny(2020-02-19)
Reklama