UWAGA!

Strajk egzaminatorów WORD. Chcą podwyżek i zmiany zasad egzaminów

 Elbląg, Strajk egzaminatorów WORD. Chcą podwyżek i zmiany zasad egzaminów
fot. arch. portel

Trwa ogólnopolska akcja protestacyjna egzaminatorów WORD, w środę (6 lipca) przyłączyli się do niej również elbląscy egzaminatorzy. Domagają się m. in. zmiany systemu egzaminowania oraz podwyżek.

Egzaminatorzy domagają się od Ministerstwa Infrastruktury szeregu zmian dotyczących swojej pracy i zasad przeprowadzania egzaminów. Chcą mieć większą autonomię w ocenie kandydatów, bo ich zdaniem obowiązujące przepisy wymuszają automatyzm w ocenie kandydata oraz postulują reformę systemu w taki sposób, aby podniósł się poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
       Do trwającej od poniedziałku akcji protestacyjnej przyłączyli się w środę (6 lipca) egzaminatorzy z elbląskiego WORD.

- Informujemy, że do końca tygodnia większość egzaminatorów WORD w Elblągu zgłosiła nieobecność w pracy. W związku z tym nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zaplanowanych egzaminów, odbędą się wszystkie egzaminy teoretyczne i tylko część egzaminów praktycznych. O odwołanych egzaminach praktycznych będziemy powiadamiać na bieżąco. Uiszczona opłata nie przepada - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu przez dyrektora Zygmunt Kiersza.

Jakie postulaty mają egzaminatorzy? Jak czytamy w komunikacie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego jest to m. in.: pełna niezależność i obiektywność decyzji egzaminatora dotycząca wyniku egzaminu, zmiana systemu egzaminowania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmiana systemu wynagradzania osób realizujących zadania w zakresie zawodu egzaminatora (poziom wynagrodzenia jest regulowany tabelą niezmienianą od 14 lat).

- Ludzie wykonujący ten zawód, ci bardziej świadomi i odważni, nie mogą już znieść obecnej sytuacji związanej z nierównym traktowaniem i szykanowaniem w miejscu pracy i poza nim, braku ochrony prawnej, czy też zarobków niewspółmiernych do ponoszonego ryzyka i atmosfery w pracy już odeszli ze swoich zawodów. Wbrew powszechnym mniemaniom poziom wynagrodzenia egzaminatora nie zmienia się od czasu osiągnięcia określonej ilości uprawnień. Różnią się one poziomem stażowego, czy niezbyt częstymi, symbolicznymi podwyżkami w zakresie widełek jakie są dozwolone aktem prawnym. Obecne stawki są niewspółmierne do statusu ekonomicznego kraju i sytuacji w innych branżach - czytamy na stronie OZZP Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama