UWAGA!

Straż Miejska przypomina działkowcom!

 
Elbląg, Straż Miejska przypomina działkowcom!
fot. (arch. portEl.pl)

Pogoda sprzyja wiosennym porządkom w przydomowych ogródkach, a także na ogrodach działkowych.

Wszyscy, którzy posiadają działkę powinni to wiedzieć: wymagania w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenach nie zamieszkałych, w tym również na terenie ogrodów działkowych są zawarte w Uchwale nr XXVIII/814/2014 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 6 marca 2014 r. w sprawie Regulaminu utrzymywania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
       Właściciele nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady zobowiązani są gromadzić odpady zielone ulegające biodegradacji i odpady pozostałe po segregowaniu, a także odpady komunalne na terenie nieruchomości. Odpady pozostałe po segregowaniu należy gromadzić i przekazywać w jednym pojemniku, a odpady zielone ulegające biodegradacji w pojemniku lub worku.
       Częstotliwość pozbywania się odpadów zielonych ulegających biodegradacji z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne przypada na co najmniej 2 razy w miesiącu w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada.
       Także obowiązek zawarcia deklaracji, posiadania pojemników na odpady, a przede wszystkim dbanie o czystość i porządek dotyczy również działkowców i ogrodów działkowych.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • może jeszcze będziecie decydować kiedy kwiatki sadzić, za poważną pracę lenie się weźcie.
 • Brudasy, najbardziej znienawidzona grupa zawodowa w Polsce, nawet komornicy cieszą się większą sympatią, zero jakiegokolwiek szacunku dla was, psie gówna zbierać to max do czego się nadajecie!
 • Wybieracie sobie komentarze które pokazać prawda boli a wy ciagle swoje zamiast wziasc sie do roboty czegoś pożytecznego dalej nie robicie kompletnie nic po co wy jesteście i dla kogo chyba dla misia gogo
 • Jak wytrzeźwiejesz lub ewentualnie ogarniesz od czego są znaki przestankowe, to napisz jeszcze raz o co Ci chodziło.
 • Uwaga! Elbląskie ćwoki komentują:)
 • Sam chyba jesteś Ćwokiem Ciole
 • Artykuł bardzo na czasie, bo działkowcy na Bielanach właśnie zaczęli spalać na działkach swoje śmieci - plastiki też. Smród i dym, jaki przy tym robią, im nie przeszkadza, bo mieszkają gdzie indziej. Niektórzy potrafią wyrzucić śmieci poza działki (stawiają reklamówki za ogrodzeniem i idą sobie), albo rzucają w zarośla przy chodniku (np. koło przystanku 12-ki w stronę Próchnika i nieco dalej). Zero kultury osobistej i szacunku dla innych, o przyrodzie już nie wspomnę! Przydałyby się patrole Straży Miejskiej i Policji koło działek przy Fromborskiej i kary pieniężne dla przykładu, a nie tylko upomnienia, bo działkowcy dalej będą robić to samo. Strażnicy miejscy - zapraszamy na działki na Bielany, szczególnie od strony Okrężnej! I to nie tylko w dni robocze do 16.00,a potem do domku, ale wieczorami i w weekendy, bo wtedy też palą się ogniska ze śmieci.
 • Na czasie to ty jestes ze swoim smiesznym komentarzem zapraszasz straż miejska to postaw literka gorzaly albo skrzynkę browca to na bank wpadna a tak na słone paluszki albo krakersy nie rozsmieszaj ludzi
 • No właśnie, kiedy w końcu ktoś zrobi porządek z tymi palaczami śmieci czy też pseudo odpadami zielonymi, w których pod spodem są śmieci a na wierzchu liście czy też gałęzie. Zabronić całkowicie spalania czegokolwiek w rozpalanych ogniskach obojętnie, gdzie w mieście czy też poza nim. Dlaczego wieśniakom nie zabroni się spalania śmieci, odpadów wszelakiego rodzaju w tym tych zielonych, przecież kto jak kto, ale chyba wieśniacy mają wystarczająco dużo miejsca na wsi, aby na przykład kompostować lub składować odpady zielone. W tych urzędach Gmin siedzą sami bezmózgowce, bo czy tak ciężko podjąć stosowną uchwałę zabraniającą spalanie odpadów zielonych?
 • zakazać też grilli, one też dymią!!! Drodzy malkontenci dochodzimy do paranoi z Waszymi roszczeniami. ..
 • Jakie roszczenia, jacy malkontenci? - takie jest prawo i tyle w temacie. Spalanie śmieci na terenie ogródków działkowych jest karalne, podobnie jak zaśmiecanie terenu. Jeśli jest się członkiem społeczeństwa, a nie żyje się na bezludnej wyspie, to należy szanować innych ludzi. Tylko, że co niektórzy działkowcy chcą zaoszczędzić na workach, lepiej więc spalić, a jeszcze lepiej wyrzucić swoje śmieci gdzieś po cichu i niech się inni martwią. Zobaczcie, co się dzieje z prawej strony chodnika przy Fromborskiej, począwszy od działek przy Okrężnej i idąc do góry - tam są podrzucane śmieci, których potem już nikt nie sprząta. Miejskie służby sprzątające od lat tego fragmentu nie ruszają, wszystko porasta krzakami, widok mało przyjemny. A śmieci przybywa. ..
 • A Działkowcy środkowym palcem pozdrawiają straż miejską
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Działkowicz(2015-03-23)
Reklama