UWAGA!

Straż Miejska usuwa wraki pojazdów

 
Elbląg, Straż Miejska usuwa wraki pojazdów
fot. Straż Miejska

Pojazdy zaniedbane i nieużytkowane nazywane również wrakami są często porzucane na terenie naszego miasta, na miejskich ulicach czy osiedlowych parkingach. Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe, stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Wielokrotnie pojazdy te zanieczyszczają środowisko i poprzez swój wygląd zaśmiecają okolice.

Straż Miejska może w takich przypadkach zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania oraz w strefie ruchu. Prawo o ruchu drogowym mówi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.
       Samochód nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony. Pojazd ten przechodzi na własność gminy. Gmina nabywa także własność pojazdu, gdy w ciągu 6 miesięcy od daty usunięcia pojazdu nie ustalono osoby uprawnionej do odbioru pojazdu.
       Od początku tego roku straż miejska przeprowadziła 101 interwencji dotyczących pojazdów nieużywanych, z czego usunięto poprzez odholowanie 10 takich pojazdów oraz spowodowano ich usunięcie przez właścicieli w 91 przypadkach.
       W związku z powyższym mieszkańcy mogą zgłaszać do Straży Miejskiej pod numer alarmowy 986 zaobserwowane przypadki porzuconych pojazdów oraz pojazdów długi okres nieużywanych, których stan wskazuje na to, iż są to pojazdy wycofane z eksploatacji.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na Zawadzie przy Jantarze pare stoi i nikt się nie interesuje A jak nie było gdzie zaparkować Tak niema
 • Osiedle Nad Jarem koło przychodni na Myliusa wrak Opla stoi od paru lat.
 • Kalenkiewicza 19 proszę odwiedzić, tam wrasta w asfalt renault thalia. Ma cztery kapcie, jest domem dla gryzoni i kotów i zaczyna trawą obrastać i mchem.
 • Zapraszamy na Ale.Grunwaldzka 101 od podwórka tu to zwykły zlomowiec
 • Zapraszam na ul. Odzieżową 2-4 dwa auta jedno od dwóch lat stoi i zajmuje miejsce Fiat Palio i zielone Renault Twingo. .Żadne z aut nie należy do mieszkańców.
 • Zainteresować należy się również zielonym mercedesem 124 na ul. Kłoczowskiego 14, który stoi od zimy 2018 przy śmietniku. Pozrywane przewody podwozia auta świadczą, że nawet właściciel go nie chce. Łatwiej i prościej było mu włożyć trójkąt za tylną szybę i porzucić.
 • Przy ulicy Żeromskiego (na wysokości wejścia do Leclerca) od paru miesięcy biały Opel Corsa blokuje 1 miejsce na parkingu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  kierowca88(2019-08-12)
 • Widzę że Straż Miejska po odejściu starego komendanta w końcu zaczyna działać jak należy. Szkoda że musieliśmy czekać na nowego komendanta tyle lat.
 • Zapraszam po VW Passata na nowowiejskiej stoi na parkingu między wieżowcami 4 i 6 trawka zaraz dosiegnie klamek
 • Nooo tooo elbląscy donosiciele czas start ! Kto będzie donosił codziennie ten dostanie order złotego donosiciela i uwaga uwaga dodatek + w wysokości 1000 zł .... Ale by się działo ...chcielibyście coooo
 • Nooo tooo elbląscy donosiciele czas start ! Kto będzie donosił codziennie ten dostanie order złotego donosiciela i uwaga uwaga dodatek + w wysokości 1000 zł .... Ale by się działo ...chcielibyście coooo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  17
  Brawo elbląskie gnioty(2019-08-12)
 • ... każdy elblążanin za złotówkę, szybko zmieni się w 'Tirowke', sprzeda nawet swą renowke. Z rana szybko w okno spojrzę , może jakiegoś chu.... dojrze. Kto na moim miejscu stoi , niech się, już mnie boi. Booooo donioseee , i to prędko , pewnie masz już w gaciach 'mietko' ? Do straży szybko donioslem , to nic ,że na dzielni będę wielkim osłem. Czyn społeczny wykonałem teraz jest wielkim Panem . Nic mnie to nie obchodzi , PiSowi i tak to nie zaszkodzi....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  11
  Wiwat uprzejmi donosiciele!(2019-08-12)
Reklama