UWAGA!

Strażacy dostaną działkę przy Łęczyckiej. Strażnica coraz bliżej!

 
Elbląg, Strażnica ma powstać przy ul. Łęczyckiej
Strażnica ma powstać przy ul. Łęczyckiej (fot. WS)

Ministerstwo Obrony Narodowej zgodziło się przekazać grunty pod budowę nowej strażnicy w Elblągu! Nowa komenda Państwowej Straży Pożarnej ma powstać przy ul. Łęczyckiej.

Na tę decyzję Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej i Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 1 w Elblągu czekały bardzo długo. Ale w końcu  jest. Jak się nam udało dowiedzieć, zapadła decyzja Ministerstwa Obrony  Narodowej o przekazaniu gruntów pod budowę nowej strażnicy!
       - Potwierdzam,rzeczywiście mamy już decyzję o przekazaniu nam gruntów przy ul.Łęczyckiej. Więcej informacji na ten temat udzielimy wkrótce - powiedział nam st. kpt. Przemysław Siagło, rzecznik prasowy elbląskiej straży pożarnej.
       Strażacy na tę decyzję czekali wiele lat. Planowana od dawna modernizacja obiektu przy ul. Bema nigdy nie doszła do skutku. Następnie rozpoczęto snucie planów i marzeń o nowym obiekcie. Prowadzono rozmowy z MON o gruntach przy ul. Łęczyckiej.  Grunt już jest, czas więc rozpocząć planowanie inwestycji. Jej koszty będą z pewnością wysokie. Mamy nadzieję, że z pomocą wielu instytucji wkrótce elbląscy strażacy będą się mogli szczycić posiadaniem nowoczesnego, w pełni funkcjonalnego obiektu.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Już tyle obiecano:nowa strażnica, dyspozytornia pogotowia i co WAŁa. Wszystko na olsztyn i mazury.
 • szkoda że nie np w Stagniewie lub Kamienniku Wielkim. Albo jeszcze dalej!! Jak się pali to straż ma mieć szybki dojazd a nie przebijać się przez Bema lub Grunwaldzka. Kto to wymyślił? Chyba ze to będzie dom ze szkła dla gryzipiórków, bo już się nie mieszczą z biurkami na Bema? Tylko że oni nie gaszą tylko prezentują swoje brzuchy (w 12 miesiącu ciąży - a teraz to ładnie widać jak do roboty idą w koszulach z krótkimi rękawami i bojlery z przodu - policjanci też)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  6
  krytykant_ponad_miarę(2014-07-25)
 • Bez RONDA na skrzyżowaniu obok rawska-Grottgera-łęczycka nie wyjadą na miasto to samo jak łęczycką pod górę będą chcieli w godzinach szczytu jechać lokalizacja ta ma też swoje wady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  RONDO(2014-07-25)
 • Wybudujcie najlepiej w Milejewie, dojazd najlepszy na świecie albo pod Nowym Dworem pusta działka po straży się przyda na kolejne osiedla, sklepy niszczące polskich przedsiębiorców gdzieś trzeba szukać miejsca jak wybory nie pójdą prawda, sprzedać tak jak mleczarską załatwili
 • jak wojewoda Poziewski nie zablokuje, a prezydent Wilk nie odwoła, to na pewno powstanie
 • zapewne będzie to najdroższa strażnica w polsce znając realia w tym kraju, ale naród udziwgnie, jeszcze.
 • ciekawe jak w razie alarmu będą przebijać się przez korek od Łęczyckiej w stronę Bema, tam nawet nie ma miejsca żeby zjechać na bok.
 • Pewnie Wilk wcześniej ją sprzeda ! Juź tyle było obiecanek a jak jest ? Do bani z takimi radnymi , i urzędnikami !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  straźak Sam(2014-07-27)
 • Tam zmieści się straź z całego województwa ! Teren wibytny dla kościoła a nie dla straźy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  jw jw jw(2014-07-27)
 • Ciekawe kiedy JRG 2 będzie mieć odpowiednio duży podnośnik lub drabinę. Porównywalny Tarnów, Włocławek a nawet 75-tys. Piła są lepiej zabezpieczone wysokościowo; Elbląg wciąż na poziomie Koszalina lub Wałbrzycha. Miasto ma bloki i inne wysokie budynki w wielu dzielnicach, a dojazd z Łęczyckiej na Zawadę będzie wyzwaniem.
Reklama