UWAGA!

Strażnica czeka na wykończenie

 Elbląg, Strażnica czeka na wykończenie
(fot. Michał Skroboszewski)

W ostatnich miesiącach na placu budowy nowej strażnicy przy ul. Łęczyckiej niewiele się działo, ale ma się to zmienić. Strażacy właśnie rozstrzygnęli przetarg na pierwszy etap prac wykończeniowych głównego budynku. Wygrał dotychczasowy wykonawca. Zobacz zdjęcia.

Wiadomo już, że strażakom nie uda się przeprowadzić do nowej siedziby przy ul. Łęczyckiej w 2020 roku, jak wcześniej planowali. Powód? Przeciągające się procedury przetargowe i oczekiwanie na fundusze na kolejne prace.

- Mamy nadzieję, że uda się wszystkie prace wykonać w 2021 roku. Czekamy na dodatkowe środki, by móc ogłaszać kolejne przetargi, w tym na budowę garażu wielofunkcyjnego, który ma stanąć przy strażnicy – powiedział nam bryg. mgr inż. Robert Licznerski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - Właśnie wyłoniliśmy wykonawcę pierwszego etapu prac wykończeniowych w głównym budynku. Prace już powinny ruszyć.

Przetarg na pierwszy etap prac wykończeniowych, na piętrze budynku, wygrała firma Przembud z Gdańska, dotychczasowy wykonawca. Umowa opiewa na 348 tys. złotych brutto. Prace mają potrwać do połowy listopada.

 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama