UWAGA!

Strażnicy usuwają wraki

 
Elbląg, Strażnicy usuwają wraki
fot. Straż Miejska

Straż Miejska nie ustaje w usuwaniu nieużytkowanych pojazdów tzw. wraków blokujących miejsca parkingowe. Często porzucone, nieużywane oraz zaniedbane miesiącami stoją w jednym miejscu i niszczeją i nikt się nimi nie interesuje.

W czwartek, 30 listopada strażnicy miejscy podejmowali interwencję dotyczącą właśnie takich pojazdów. Wspólnie z firmą zajmującą się odholowywaniem usunęli trzy wraki z jednego z większych elbląskich osiedli.
       „Straż Miejska może zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania oraz w strefie ruchu, zgodnie z art. 50a ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602 z późn. zm.), który mówi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.”
       Od początku 2017 r. straż miejska przeprowadziła 136 interwencji dotyczących pojazdów nieużywanych, z czego usunięto poprzez odholowanie przez firmę holującą na parking strzeżony 27 takich pojazdów.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wow
 • Trzeba sprawdzić jakie układy mają z firmą od holowania. Po drugie na osiedlu mieszkańcy mają prawo trzymać swoje samochody bo płacą w czynszu za miejsca postojowe i utrzymanie terenu spółdzielni. Zabrać mogą auto zagrażające środowisku np z wyciekami oleju czy innych usterek zagrażających środowisku lub w znacznym stopniu zniszczonego np bez szyb, bez drzwi itp i nic więcej. Jeżeli auto jest ok, ma opłaty, badania i OC a strażnikowi coś się wydaje, od razu zgłaszać jako kradzież i sprawa do sądu.
 • Masz stary i brzydki samochód, może nie wygląda ale jest sprawny technicznie, przyjeżdżasz po wczasach, sąsiad zrobił Ci numer i wezwał straż miejską, auta nie ma i jeszcze trzeba zapłacić :). Mam nadzieję że nie jest to tak łatwo i szybko wykonać, że jest jakaś procedura sprawdzająca status pojazdu i jego właściciela czy może choroba nie trzyma go w domu i nie będzie jeździł póki nie wyzdrowieje czy takie tam.
 • PRZESTRZEGAM PRZED nimi jak ktoś postawi na parkingu a miał np. stłuczke i czeka na kase z OC na naprawę. Ciekawi też na jakiej zasadzie dzwonią do holownika i czy jest to zawsze ta sama firma ?
 • A sprawdzaj sobie. .
 • Tak jasne stary i brzydki i trawą porośnięty na parkingu. Zapraszam nad Jar na parking koło przychodni tam tez takie zakwitnięte kwiatki stoją bo właścicielowi kasy szkoda na zezłomowanie. Bardzo dobrze - miejsc parkingowych coraz mniej a śmieciarze swoje ruiny zostawiają gdzie popadnie
 • Jaka kasa na zezłomowanie? Dzwonisz do Korkucia i go ci zabiorą i jeszcze kasę dostaniesz.
 • ustawa z 1997 roku a jeszcze rok wcześniej barabanili że nie ma podstaw do usuwania takich szrotów, co się zmieniło?? stołek z pod dupy ucieka ?? odholować, nie zagłębiać się jaką firmą, po trzech miesiącach wystawić na przetarg, nie znajdzie nabywcy zezłomować, część kosztów się zwróci.
 • Niech straż miejska weźmie się za ważniejsze sprawy dla mieszkańców naszego miasta! Niech zaczną ścigać bandytów którzy spalają śmieci, co zagraża zdrowiu i życiu ludzi! Zapraszamy na ul. Żyrardowską czy Konopnicką.
 • kupie kazdy taki wrak 506156170
 • Chcesz kupić wraka to zapraszam Królewiecka 146a blok za szpitalem wojewódzkim biały pasek widać badziewie z okien szpitala
 • Gdzie jest kuźwa mój passat?
Reklama