UWAGA!

Studniówka ZSG: Przed zabawą chwila ciszy

Uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych jako jedyni w ten weekend bawili się na studniówce. Zabawa rozpoczęła się już po zakończeniu żałoby narodowej, a uczestnicy balu godnie uczcili pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Zobacz zdjęcia i film.

Studniówka Zespołu Szkół Gospodarczych w Nowej Holandii rozpoczęła się chwilę po godzinie 20, już po zakończeniu żałoby narodowej związanej z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska. Na prośbę dyrektor szkoły Marii Dobosz, uczestnicy balu uczcili pamięć Pawła Adamowicza chwilą ciszy.
       - Dzisiejsza uroczystość odbywa się w cieniu okrutnej zbrodni. Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamordowany został prezydent Gdańska pan Paweł Adamowicz. Wolontariusz, człowiek otwarty na ludzi, kochający ludzi. Gdańszczanin z urodzenia, z życia, z z działalności. Solidaryzując się z wszystkim, którzy przeciwstawiają się mowie nienawiści, pogardy dla ludzi, agresji i znieczulicy uczcijmy pamięć zmarłego chwilą ciszy – mówiła Maria Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych.
       Zwracając się do tegorocznych maturzystów, przywołała słowa Marka Grechuty „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy”. - Matura to egzamin z wiedzy i umiejętności, ale także z dojrzałości życia. Mam nadzieję, że do tego egzaminu Was dobrze przygotowaliśmy. Ważniejszy egzamin, który będziecie zdawać, to ten w dorosłym życiu. Gdy sami będziecie decydować o wyborze partnerów życiowych, gdzie będziecie mieszkać, co będziecie w życiu robić – mówiła Maria Dobosz.
       Po licznych podziękowaniach dla wychowawców, nauczycieli i rodziców przyszedł czas na tradycyjnego poloneza i zabawę do rana. Tego dnia nikt z bawiących się na studniówce o maturze nie musiał myśleć.
       - Na maturze powinno być dobrze. Jeszcze wczoraj mieliśmy egzamin zawodowy, na którym zadaniem było przygotowanie animowanego banera, zgodnie z wytycznymi komisji. Poszło podejrzanie łatwo. Oceny poznamy w marcu – mówili nam Przemysław Turoń i Kamil Górnik, uczniowie z klasy 4c o specjalności fototechnik.
       - Staram się o maturze na razie nie myśleć. Nie wiem jeszcze, co będę chciała robić po szkole. Prawdopodobnie będę szukała pracy, ale poza Elblągiem – przyznała Iwona, uczennica klasy o profilu technik żywienia.
      
       Zobacz także zdjęcia z portElowej ścianki i w studniówkowej ramce, które umieściliśmy na naszym fan page'u na Facebooku
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama