UWAGA!

Świąteczny błysk

 Elbląg, Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkola bł. Franciszki Siedliskiej
Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkola bł. Franciszki Siedliskiej (fot. Anna Dembińska)

Nie pachnie żywicą, ale jest zielona, przyozdobiona setkami bombek oraz LEDowymi światełkami. I już wprowadza w świąteczny nastrój. Tradycyjnie 6 grudnia prezydent Elbląga rozświetlił choinkę na Starym Rynku. Błyszczą też ozdoby na ulicach miasta, a na Bramie Targowej, jakby na przekór deszczowej aurze, migoczą płatki śniegu. Zobacz fotoreportaż.

Dziś ulicami miasta mknął mikołajkowy tramwaj, była mikołajkowa zabawa dla najmłodszych w Hali Widowiskowo – Sportowej, a także na lodowisku Helena. O godzinie 17 przed Ratuszem Staromiejskim rozświetlona została miejska choinka. Tradycyjnie zadanie wykonał prezydent Elbląga w towarzystwie św. Mikołaja, Śnieżynek i przedszkolaków.

- Dziś rano jeszcze wielu z nas skrobało szyby w samochodach, a teraz aura zmieniła się na jesienną, deszczową, ale cieszę się, że jest nas tak dużo - mówił prezydent Witold Wróblewski. - Rozpoczynamy przygotowania do najpiękniejszego okresu, czyli do świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że w miłej atmosferze.

Choinka jest nieodłącznym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Drzewko przy katedrze św. Mikołaja ma 10 metrów wysokości, przyozdobione jest Gwiazdą o średnicy 100 cm, 41 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi i 10520 punktów świetlnych LED. Choinka ta jest doskonałą imitacją żywego świerku.

Dziś obok niej stanęła zagroda z kucykami, do których chętnie podchodzili najmłodsi elblążanie. Zdjęcia można było sobie robić również z Mikołajem, ze Śnieżynkami, z bałwankiem Olafem oraz z Motomikołajami.

Na Bramie Targowej świecą się płatki śniegu, migoczą również iluminacje świąteczne na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama