UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

 
Elbląg, Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

W dniach 23 – 27 kwietnia na terenie powiatu elbląskiego i miasta Elbląg przeprowadzone zostało szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęty zawierające blister ze szczepionką zostały zrzucone z samolotów na obszary bytowania dzikich zwierząt.

W związku z tym Straż Miejska oraz Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że w okresie zrzutu oraz trzy tygodnie po ich zakończeniu należy:
       - uszanować ciszę leśną;
       - nie płoszyć zwierzyny;
       - na terenach leśnych trzymać zwierzęta domowe na uwięzi;
       - nie podnosić, nie dotykać, nie niszczyć przynęt;
       - w przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić ten fakt lekarzowi weterynarii;
       - w przypadku dostania się szczepionki na uszkodzoną skórę człowieka względnie jego oczy, jamę ustną czy nos, należy miejsca te dokładnie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza;
       - zapoznać dzieci z powyższymi zasadami.
       Wygląd zrzuconych szczepionek: przynęty w kształcie ściętych stożków, koloru szarego, o wymiarach 3,9 x 3,5 x 1,5 cm zawierają zatopiony, plastikowy pojemnik z płynną szczepionką.
       W ramach rozpowszechnienia informacji strażnicy miejscy przekazywali ulotki z komunikatami placówkom i lokalom handlowym znajdującym się blisko terenów leśnych. Zostały umieszczane w takich miejscach, aby mogło do nich dotrzeć jak najwięcej mieszkańców terenów, na których zrzucane są „szczepionki – przynęty".
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama